کد خبر : 271870
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - 20:34
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

بازگشت دوباره آلاینده‌ها به آسمان اصفهان

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: در مناطق مرکزی از فردا تا اوایل هفته در برخی ساعات افزایش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

بازگشت دوباره آلاینده‌ها به آسمان اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ آقایی، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار بر روی استان تا اوایل روز پنج‌شنبه و گذر موج ضعیف در روزهای پنجشنبه و جمعه از روی استان است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: بر این اساس امروز وضعیت جوی در اکثر مناطق به صورت صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد و در شمال شرق استان باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

آقایی ادامه داد: از روز پنج‌شنبه در اکثر مناطق گاهی افزایش ابر و اوایل وقت جمعه در بخش‌هایی از شمال و غرب استان احتمال بارش‌های خفیف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان بیان کرد: در مناطق مرکزی از فردا تا اوایل هفته در برخی ساعات افزایش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در شرق استان ۲ تا ۴ درجه کاهش و در نیمه غربی یک تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای اصفهان ۱۶ و کمینه فردا صبح صفر درجه و ورزنه با ۲ درجه زیر صفر و خوروبیابانک با ۱۸ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

آقایی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی هواشناسی اصفهان خاطرنشان کرد: به دلیل انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا از روز پنجشنبه ۲ آذر تا جمعه سوم آذر هواشناسی هشدار نارنجی صادر کرد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه منطقه اثر کلان شهر اصفهان و شهرک‌های صنعتی است، افزود: افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توأم با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیریت برای کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیعت واحدهای صنعتی، تاکید بر عدم تردد گروه‌های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌شود.

اخبار مرتبط:
خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود
خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از توقیف یک ماهه خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان به مدت یک ماه با دستور قضائی خبر داد.

اصفهان برفی می‌شود/ کاهش ۸ درجه‌ای دما
اصفهان برفی می‌شود/ کاهش ۸ درجه‌ای دما

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت سامانه سرد بارشی در مرکز، غرب و شمال استان و کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما طی ۲۴ ساعت پیش رو خبرداد.

۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد
۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از بومی‌سازی دانش‌ بازسازی و نوسازی شبکه فاضلاب به روش CIPP خبرداد و گفت: تاکنون یکصد متر از شبکه فاضلاب اصفهان با این روش نوسازی شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است