کد خبر : 271822
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - 16:05
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

اسرائیل: تا زمان نابودی حماس جنگ را ادامه می‌دهیم / آتش‌بس جنگ غزه از فردا ساعت ۱۰ صبح

یکی از رهبران حماس اعلام کرد که آتش بس در غزه از فردا پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی آغازخواهد شد.

اسرائیل: تا زمان نابودی حماس جنگ را ادامه می‌دهیم / آتش‌بس جنگ غزه از فردا ساعت ۱۰ صبح

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: یکی از رهبران حماس با اشاره به موعد شروع آتش بس در غزه گفت: ۵۰ اسیری که آزاد خواهند شد بیشتر آنها از اتباع خارجی هستند.

موسی ابومرزق از رهبران حماس اعلام کرد: ۵۰ اسیری که آزاد خواهند شد بیشتر آنها از اتباع خارجی هستند.

وی افزود: برخی اسیران در منازل بودند و هنگام بمباران کشته شده اند.

ابومرزوق بیان کرد: به همه اسیران دربند زندانهای اشغالگران اطمینان می دهیم که آنها آزاد خواهند شد. به ازای هر اسیر، سه اسیر ما آزاد خواهند شد.

وی تاکید کرد: آماده آتش بس فراگیر و مبادله اسیران هستیم.

وی اعلام کرد که آتش بس در غزه از فردا پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی آغازخواهد شد.

از سوی دیگر مشاور نتانیاهو اعلام کرد که این رژیم آماده است تا مدت آتش‌بس موقت در غزه را به منظور خارج کردن شمار بیشتری از صهیونیستهای اسیر از این منطقه تمدید کند.

این درحالی است که پیش از این، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای از رسیدن به توافق تبادل جزئی اسرا و آتش‌بس چهار روزه با رژیم صهیونیستی خبر داده و اعلام کرد: این توافق همچنین شامل وارد کردن صدها کامیون کمک‌های امدادی و سوخت و آزادی تردد مردم غزه است. توافق مذکور توقف تجاوزها و بازداشت‌ها و عدم تعرض به دیگران در تمامی مناطق نوار غزه را نیز شامل می‌شود.

جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: توافق مذکور با تلاش‌های گسترده و مذاکرات از طریق میانجی‌ها و بعد از تعلل دشمن صهیونیستی به دست آمده است. دشمن تصور می‌کرد که می‌تواند اسرای خود را بدون قید و شرط بازگرداند، اما آنها در عرصه میدانی شکست خورده و نتوانستند اراده ملت و مقاومت را در هم بشکنند.

این بیانیه می‌افزاید: پایداری ملت ما در غزه و تعهد آن به اراضی خود در مقابله با ماشین کشتار رژیم صهیونیستی و جانفشانی و قهرمانی عناصر مقاومت در عرصه میدانی، دشمن صهیونیستی را مجبور به تسلیم در این عرصه کرد.

جهاد اسلامی بندهای این توافق را با هدف تقویت پایداری ملت فلسطین و پیروزی برای موضوع اسرای فلسطینی به عنوان مقدمه‌ای برای آزادسازی تمامی اسرا و رفع محاصره کامل غزه دانست و تاکید کرد: موضع ثابت ما این است که اسرای دشمن صهیونیستی که در اختیار ما قرار دارد، جز با آزادسازی تمامی اسرای ما از زندان‌های اسرائیل آزاد نخواهند شد.

این بیانیه تصریح کرد: ما در مقابله با تجاوز دشمن در تمامی عرصه‌های میدانی و سیاسی برای به شکست کشاندن تمامی اهداف آنها به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

همچنین اسرائیل ضمن اعلام موافقت با معامله تبادل اسرا با جنبش حماس، صبح امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای بر پایبندی خود نسبت به بازگشت همه اسرای صهیونیستی تاکید کرد. در این بیانیه آمده است، کابینه به بازگشت همه افراد ربوده شده متعهد است.

در ادامه این بیانیه آمده است که کابینه اسرائیل شب گذشته با طرح کلی اولین مرحله از تبادل اسرا موافقت کرد که براساس آن طی چهار روز دستکم ۵۰ زن و کودک اسیر صهیونیستی آزاد می‌شوند و در این چهار روز آتش‌بس موقت برقرار خواهد بود.

اسرائیل اعلام کرد، با آزادی هر ۱۰ اسیر بیشتر، یک روز به مدت زمان آتش‌بس افزوده خواهد شد.

کابینه اسرائیل در ادامه اعلام کرد، کابینه، ارتش و نیروهای امنیتی تا زمان بازگرداندن همه اسرا، «نابودی» حماس و تضمین عدم هرگونه تهدید مجدد علیه رژیم صهیونیستی از سوی نوار غزه، جنگ را ادامه می‌دهند.

اخبار مرتبط:
طفره رفتن قالیباف از پاسخ به سوالی درباره ویلا و باغ داشتنش I بخوانید
طفره رفتن قالیباف از پاسخ به سوالی درباره ویلا و باغ داشتنش I بخوانید

محمدباقر قالیباف شامگاه سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ در برنامه «بدون تعارف» مدعی شد که اموالش را به قوه قضائیه اعلام کرده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی: در دولت رئیسی بزرگترین فساد رخ داد / آقای قالیباف از مبارزه با فساد می‌گوید؛ روانه زندان شدن صبا آذرپیک و یاشار سلطانی مبارزه با فساد است؟
جعفرزاده ایمن‌آبادی: در دولت رئیسی بزرگترین فساد رخ داد / آقای قالیباف از مبارزه با فساد می‌گوید؛ روانه زندان شدن صبا آذرپیک و یاشار سلطانی مبارزه با فساد است؟

نماینده ادوار مجلس گفت: آقای قالیباف می گوید «قانون سوت زنی را مجلس یازدهم تصویب کرد» اما به محض ثبت نام او در انتخابات ریاست جمهوری 2 خبرنگاری که ابهاماتی درباره مسائل مالی او و خانواده اش داشتند دستگیر می شوند و یکی از آنها در زندان سقط جنین کرد. پس باید روشن شود منظور از سوت زنی و مبارزه با فساد چیست؟

اظهارات کذب زاکانی در مناظره شب گذشته حاشیه‌ساز شد
اظهارات کذب زاکانی در مناظره شب گذشته حاشیه‌ساز شد

زاکانی دومین نفر لیست ۲۵۰۰ پزشکی است که مخالف واردات واکسن کرونا بود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است