کد خبر : 271752
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - 10:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

صدور کیفرخواست پرونده کلاهبرداری ۹۰ میلیارد تومانی در اصفهان

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به تشکیل پرونده‌ای با عنوان مجرمانه اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق تشکیل شرکت هرمی در دادسرای اصفهان گفت: تعداد شکات این پرونده ۱۱۴۴ نفر و مبلغی که از ایشان کلاهبرداری شده بیش از ۹۰۷ میلیارد ریال بوده است.

صدور کیفرخواست پرونده کلاهبرداری ۹۰ میلیارد تومانی در اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت الاسلام اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: با تشکیل پرونده‌ای با عنوان مجرمانه اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق تشکیل شرکت هرمی در دادسرای اصفهان با توجه به تعداد زیاد شاکیان و مبلغ بالای کلاهبرداری شده، بازپرس شعبه ۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان این پرونده را به صورت ویژه و خارج از نوبت مورد رسیدگی و پس از انجام تحقیقات مقدماتی و صدور قرار نهایی و کیفرخواست برای ادامه روند رسیدگی به دادگاه ارسال کرد.

به نوشته فارس؛ وی افزود: تعداد شکات این پرونده ۱۱۴۴ نفر و مبلغی که از ایشان کلاهبرداری شده بیش از ۹۰۷ میلیارد ریال بوده است.

جعفری تعداد متهمان پرونده را ۱۲ شخص حقیقی و یک شخص حقوقی اعلام کرد و گفت: این اشخاص که همگی متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی به صورت عمده و کلان هستند در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با تأسیس شرکت هرمی و جعل رایانه‌ای با استفاده از رمزارزهای جعلی خودساخته و بدون پشتوانه(فیک و تقلبی و شت کوین) اقدام به کلاهبرداری از شکات متعدد کرده‌اند.

رئیس دستگاه قضایی اصفهان استان اصفهان تصریح کرد: بررسی‌ها حاکی از این است که شکات با تبلیغ اشخاص بالادستی ترغیب به ورود به چرخه این شرکت هرمی شده‌اند و بیشتر به صورت خانوادگی و فامیلی با خرید جایگاه به زنجیره تشکیلات وارد شده و اقدام به واریز وجه به حساب‌های بانکی کرده‌اند و حسب اظهارات شکات پرداخت وجه جایگاه بابت اموراتی از قبیل ارائه خدمات بیمه‌ای، ایجاد سوابق بازنشستگی و فروش پکیج محصولات بهداشتی به ایشان بوده و در عمل خدماتی ارائه نشده است.

وی خطاب به همه مردم استان بیان کرد: بسیاری از سودجویان و کلاهبرداران با شگردهای جدید همواره در کمین هستند تا افرادی را که به طمع سود زیاد حاضر به سرمایه‌گذاری هستند به دام بیندازند، مردم با مواجه شدن با پیشنهادهایی از این دست با استعلام از مراجع قانونی از صحت اطلاعات و ادعاهای مطروحه اطمینان حاصل کنند.

اخبار مرتبط:
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد، این اقدام به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بهینه و عدم مدیریت صحیح مصرف در این ادارات، توسط سیستم‌های کنتورهای هوشمند انجام شد.

پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است