کد خبر : 266072
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - 10:58
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده جایزه ملی محیط‌زیست شد

محسن سلیمانی، عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی، در بخش متخصصان و محققان دانشگاهی رتبه سوم سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست را به دست آورد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده جایزه ملی محیط‌زیست شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اصفهان، دکتر محسن سلیمانی دانشیار دانشکده مهندسی منابع طبیعی در بخش متخصصان و محققان دانشگاهی و حائز رتبه سوم سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط‌زیست برگزیده شد.

به نوشته مهر؛ وی در حوزه‌های تخصصی پایش و پالایش آلودگی‌های محیط‌زیست (خاک، آب و هوا)، پایش ذرات معلق و آلاینده‌های هوا، گیاه‌پالایی و زیست پالایی، پاکسازی آلاینده‌های نفتی و فلزات سنگین در محیط‌زیست از جمله چهره‌های علمی فعال محیط زیستی کشور است.

اجرای ده‌ها پروژه تحقیقاتی در حوزه محیط‌زیست از جمله منشأیابی و سهم‌بندی ذرات معلق هوای شهر اصفهان، تهیه فهرست انتشار آلاینده‌های هوای شهر قم، احیا و اصلاح خاک‌های آلوده به مواد نفتی با استفاده از روش‌های بیولوژیک، همچنین افزایش تجزیه آلاینده‌های نفتی در خاک با استفاده از محرک‌های رشد باکتریایی، دستیابی به فناوری تولید کربن فعال از لجن بیولوژیک واحد تصفیه آب پالایشگاه تهران و طرح بین المللی بررسی برهم کنش‌های میکروارگانیسم ها-گیاهان رشد یافته در باطله‌های معدنی و پتانسیل آن برای زیست پالایی از جمله دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دکتر سلیمانی تا کنون بوده است.

در این مراسم، از فعالیت‌های جمعیت حمایت از منابع طبیعی و محیط‌زیست (پیام سبز) که با مشارکت اعضای هیات علمی و دانشجویان فعال محیط‌زیست دانشگاه صنعتی اصفهان تشکیل شده است، نیز در بخش سمن‌های غیردولتی تقدیر شد.

اخبار مرتبط:
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت:بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ ساله شهرداری را روایت می‌کند.

مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است
مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است تا شرکت‌هایی که در این باره آمادگی دارند اقدام کنند.

۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد
۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی حشیش و شیشه در عملیات مأموران پلیس شهرستان نائین خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است