کد خبر : 266032
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - 19:02
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان:

حضور اتباع مجاز خارجی در مناطق اصفهان نظم بازار مسکن را برهم نزند

استاندار اصفهان گفت: حضور متمرکز اتباع مجاز در مناطق خاص موجب برهم خوردن نظم بازار مسکن در برخی مناطق و شهرستان‌های استان نشود.

حضور اتباع مجاز خارجی در مناطق اصفهان نظم بازار مسکن را برهم نزند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی صبح چهارشنبه در جلسه بررسی و کنترل تورم استان اصفهان با اشاره به ظرفیت‌های بسیار استان اصفهان در زمینه اقتصادی اظهار داشت: انتظار می‌رود تورم استان نیز با همت مسئولان و همکاری مردم به بهترین نحو کنترل شود.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: یکی از چالش‌های بسیار مهم مردم ما در استان در بخش تورم موضوع مسکن است، در این خصوص گلوگاه‌ها شناسایی و هر یک در شورا و قرارگاه خاص خود مطرح و درحال پیگیری است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ساماندهی اتباع در قرارگاه اتباع خارجی استان بررسی می‌شود، افزود: این امر اجرایی می‌شود تا حضور متمرکز اتباع مجاز در مناطق خاص موجب برهم خوردن نظم بازار مسکن در برخی مناطق و شهرستان‌های استان نشود.

وی متذکر شد: همچنین در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان موارد آموزش فعالان حوزه مسکن، بازدیدهای میدانی از عملکرد مشاوران املاک، بررسی قراردادهای مسکن و شناسایی و عرضه مسکن‌های خالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مرتضوی با تأکید بر ساخت مسکن در استان اصفهان، ادامه داد: موضوع ساخت مسکن و طرح نهضت ملی مسکن نیز با جدیت در شورای مسکن استان دنبال خواهد شد.

وی عنوان کرد: موضوع بعدی این نشست به تورم اقلام خوراکی است، در این راستا می‌طلبد اقدامات جدی‌تری صورت بگیرد و با برنامه ریزی بیش از پیش در حوزه تولید و توزیع برنامه‌ریزی داشته باشیم.

استاندار اصفهان با تأکید بر افزایش نظارت‌ها در حوزه اصناف، گفت: در مورد نظارت‌ها نیز تعزیرات پیگیری‌های لازم را در بازار داشته باشد و در صورت نیاز و اجحاف در حق مصرف کننده با جدیت ورود کند.

وی افزود: حضور در بازار اگر به نحو مدبرانه باشد اثر مثبت دارد و اگر نامناسب باشد اثر منفی می‌گذارد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: موضوع کنترل تورم و رشد تولید مطالبه ریاست جمهوری است از این رو کمیته مشورتی برای کنترل نرخ تورم در کنار تدابیر دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود.

وی ادامه داد: این کمیته متشکل از مجموعه‌های دانشگاهی، تولیدی، صاحب نظران و متخصصان است و ذیل قرارگاه تحقق شعار سال تشکیل و محتوای آن قرارگاه در این کمیته تهیه شود تا با نگاه عالمانه در حوزه کنترل تورم بتوانیم برنامه‌ریزی انجام دهیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ارتباط دولت سیزدهم با استان‌ها بسیار نزدیک است، گفت: چالش‌ها و معضلات به مدیریت استان مکاتبه شود تا به سطح ملی منعکس کنیم.

اخبار مرتبط:
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه رقابت، مشارکت، سلامت و امنيت از مؤلفه‌هاي مهم در همه انتخابات به شمار مي‌آيند از آمادگي صددرصدي اين فرماندهي براي تامين امنيت انتخابات چهاردهمين دوره رياست جمهوري در استان اصفهان خبر داد.

استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات
استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات

فرماندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت خوب عید سعید غدیر برای مشارکت همگانی در انتخابات پیش رو بهره بگیریم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است