کد خبر : 265676
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - 17:42
دسته‌بندی : ورزشی
چاپ

بازیکن اسبق استقلال بعد از ۱۴ سال از زندان آزاد شد

علی اکبریان، بازیکن سابق تیم های استقلال و پرسپولیس که به دلیل حمل ۱۶ گرم مواد مخدر ۱۴ سال حبس را متحمل شد، حالا بعد از آزادی می گوید حاضر نیست حتی با دریافت ۱۰۰ میلیارد، یک گرم مواد مخدر داشته باشد.

بازیکن اسبق استقلال بعد از ۱۴ سال از زندان آزاد شد
به گزارش سایت خبری مدارا؛ همشهری نوشت: علی اکبریان که بعد از تحمل ۱۴ سال زندان به تازگی به خانه برگشته است، گفتگویی را با همشهری آنلاین داشت که در ادامه می خوانید:
 
۱۴ سال حبس. از این تجربه برایمان بگو.
 
دیگر روزگار برای ما اینطوری ساخت که ۱۴ سال در زندان باشم و در ۱۴ سال همه چیزم عوض شد. حتی قیافه ام عوض شد. چاق شده ام و اگر  مراببینید نمی شناسید. الان دیگر برای مرخصی آمدم. ان‌شاءالله زودتر تمام شود.
 
برنامه‌ات بعد از آزادی چیست؟
 
برای کلاس های مربیگری ثبت نام کردم و می خواهم مربیگری کنم. اگر کار مربیگری را شروع کنم، مرخصی حبسم تمدید می شود تا تمام شود. الان هم با اقای ناصری از مدرسین هیات فوتبال صحبت کردم. ثبت های لازم انجام شده است تا سریع تر کلاس ها را شروع کنم. الان دیگر زن و بچه ام مرا رها کردند. فقط عشقم فوتبال است و مربیگری. می خواهم کارم را در مربیگری به بهترین شکل انجام دهم.
 
فریب خوردی که رو به مواد آوردی؟
 
بله  فریبم دادند. گفتند دو ماهه اینجا را برایت ژاپن می کنیم تا در آمد خوبی پیدا کنی. در فوتبال هم پول خوبی نمی‌دادند. ۲ قران پول داشتم که در این کار افتادیم. نهایتش منجر شد به ۱۴ سال حبسی که کشیدم. اما الان دیگر فرق دارد. ۱۴ سال حبس کشیدم. الان ۱۰۰ میلیارد تومان هم بدهند ، حاضر نیستم یک گرم مواد مخدر در دستم باشد. الان فقط به مربیگری فکر می کنم. علمش را دارم . قرار هم است ۲-۳ نفر از دوستان به من کمک کنند. دوستان قدیمی‌ام هستند که کمک شان برای من خوب است.
 
وضعیت‌ات در زندان چطور بود؟
 
وضعیتم بد نبود اما هر چه باشد زندان است و شرایط خودش را دارد.  در شش ماه آخر به ندامتگاه منتقل شده بودیم. زمین فوتبال و سالن داشتند ولی به ما اجازه نمی دادند برویم بازی کنیم. برای همین شکم آورده‌ام و الان صبحانه و شام نمی روم که شکمم آب شود.
 
از فوتبالی ها وقتی در زندان بودی کسی کمکت می کرد؟
 
خدا پدر و مادر جواد زرینچه را بیامرزد. رو دستش ندیدم. افراد دیگر مانند امیرقلعه نویی و بهزاد غلامپور کمک می کردند اما زرینچه خیلی کمک می کرد . کرایه خانه من در ماه ۵ میلیون بود که او می داد در حالی که در زندان نمی توانستم خرج خودم را پیدا کنم. ان هم در حالی که شنیدم زن من شوهر کرده یا حتی اگر نکرده دیگر با من نیست. ۵ میلیون زرینجه کمک می کرد . انطور که شنیدم از استقلال و پرسپولیس در ماه پول کمک می‌گرفته است. از همین جا اعلام می کنم کسی دیگر به زن و بچه من کمک نکند . هر وقت دخترم به من زنگ می‌زد، می گفت به ما پول بده و بعد که به دوستانم می گفتم آنها تاکید می کردند همین یک ساعت قبل فلان میلیون کمک کردیم .
 
یعنی زنت از شما جدا شده است؟
 
بله و آنقدر هم از من پیش دخترم بد گفتند که او از من می ترسد. در این ۴ روز که از زندان آزاد شدم فقط دوبار او را دیدم .  نمی دانم زن من شوهر کرده یا نکرده اما دلیل ندارد جواد زرینچه اجاره خانه او را بدهد. در گذشته برادر من هم سوای ۵ میلیون ماهانه زرینچه، سه میلیون تومان می داد . آبرو و حیثیت من را برده اند. این کارها چیست؟ زنم حالا ازدواج کرده یا نه کاری ندارم . دختر هم برده است. مشکلی نیست ولی دیگر به دوستان من برای گرفتن پول زنگ نزند. من هم می روم دنبال مربیگری و زندگی خودم و با آنها کار ندارم.
 
سرنوشت تو هم خیلی تلخ شد.
 
بله ولی می خواهم با کار مربیگری این ۱۴ سال را جبران کنم . باید هم بگویم الان نسبت به قدیم شرایط فرق کرده است. قدیم یک مواد فروش ۵۰گرم مواد تهیه و توزیع می کرد و از این طریق زندگی اش را می چرخاند و اگر هم گیر می کرد حبس ابد داشت اما الان مواد دبه ای شده است. دبه ای شیشه را به صورت مایه در ۲۰ لیتری از عراق می آورند. همان مایع را یخ می کنند و به عنوان مواد مخدر به دست مردم می دهند ولی من برای فقط ۱۶ گرم ۱۴ سال حبس کشیدم. من به خودم امیدوارم که اگر حتی مربیگری یک تیم دسته دوم را برعهده بگیرم می توانم آن را به دسته اول و سپس به لیگ برتر بیاورم. مطمئن باشید.
 
یعنی خیلی برای مربیگری انگیزه داری؟ 
 
بله من ۱۰ سال از این ۱۴ سال که زندان بودم بازی‌ها را به دقت زیر نظر داشتم و نکات لازم را هم می‌نوشتم و الان دارم . آنالیزهای لازم را داشتم. از این ها استفاده می کنم و خیلی حرف ها در مربیگری برای گفتن دارم.
اخبار مرتبط:
اگر از عادل فردوسی‌پور «آتو» داشتند / مروری بر آنچه در برنامه عادل فاش شد
اگر از عادل فردوسی‌پور «آتو» داشتند / مروری بر آنچه در برنامه عادل فاش شد

در روز‌های گذشته به صورت پراکنده تلاش شده اسم عادل فردوسی‌پور نیز به میان بیاید؛ مثلا با استناد به مصاحبه‌ای از سوشا مکانی یا توییتی منتسب به عبدالرضا داوری، در تلاش بوده‌اند تا اسم مجری سابق برنامه ۹۰ را هم با مباحث جاری فساد در فوتبال گره بزنند

امیر قلعه‌نویی: بازیکنان من تمرینات مدرن انجام می‌دهند / شناسنامه یک عدد است
امیر قلعه‌نویی: بازیکنان من تمرینات مدرن انجام می‌دهند / شناسنامه یک عدد است

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به نظر من شناسنامه یک عدد است و در فوتبال مدرن جایی ندارد. آمادگی جسمانی الان مهم‌تر است. در دوره ما همه چیز تحت فشار جنگ بود و مثل الان نیست که علم تغذیه و علم تمرینات به ما کمک می‌کند تا کریستیانو رونالدو را در این سن و سال داشته باشیم. ما بازیکنانی داریم مانند حاج‌صفی که در لیگ قدرتی یونان بهترین بازی را دارد.

فوری؛ مس رفسنجان در آستانه سقوط
فوری؛ مس رفسنجان در آستانه سقوط

موضوع سقوط مس رفسنجان در دستور کار قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است