کد خبر : 265661
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - 17:34
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

مینویی: دادگاه مهدی یراحی ۳ ساعت طول کشید / بزودی رای قاضی اعلام خواهد شد

ششم شهریور ماه خبر بازداشت مهدی یراحی، خواننده پاپ ایرانی که ترانه‌هایش در حمایت از مردم، با واکنش‌های مثبت افکار عمومی همراه شده بود، منتشر شد. او از آن زمان تا کنون در زندان اوین است و امروز، 24 مهر، در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

مینویی: دادگاه مهدی یراحی ۳ ساعت طول کشید / بزودی رای قاضی اعلام خواهد شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شرق نوشت: زهرا مینویی، یکی ازوکلای مهدی یراحی درباره روند رسیدگی به اتهامات موکلش، اظهار کرد: «جلسه رسیدگی پس از اعلام شروع رسمی جلسه توسط قاضی افشاری، با قرائت کیفرخواست آقای یراحی از سوی نماینده دادستان آغاز شد و حدود ۳ ساعت هم به طول انجامید.»

او ادامه داد: «پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، نوبت به مهدی یراحی رسید تا دفاعیات و توضیحات خود را درباره اتهامات وارده ارائه کند. پس از او نیز، قاضی پرونده، سؤالات و ابهاماتش را از آقای یراحی پرسید و او نیز به این سؤالات پاسخ داد که فرصت خوبی برای ارائه توضیحات بیشتر از سوی آقای یراحی بود.»

وکیل مهدی یراحی تصریح کرد: «پس از ارائه توضیحات از سوی مهدی یراحی، نوبت به وکلای پرونده رسید که دفاعیات خود را ارائه کنیم. همچنین لایحه دفاعیه خود را نیز در ۱۰ صفحه که شامل ادله و اسناد مربوط به بی گناهی آقای یراحی است، به رئیس دادگاه تقدیم کردیم.»

وکیل مهدی یراحی درباره اتهامات نسبت داده شده به موکل خود نیز بیان کرد: «اتهاماتی که به آقای یراحی نسبت داده شده شامل تشویق به فساد و فحشا موضوع ماده ۶۳۹ قانون مجازات مجازات، ساخت و انتشار محتویات خلاف اخلاق و عفت عمومی موضوع ماده ۷۴۲ قانون مجازات، ترغیب و و تحریک افراد به ارتکاب جرائم خلاف عفت موضوع بند (ب) ماده ۷۴۳ قانون مجازات و تبلیغ علیه نظام موضوع ماده ۵۰۰ قانون مجازات مهم‌ترین این اتهامات هستند.»

مینویی خاطرنشان کرد: «در جلسه رسیدگی به اتهامات آقای یراحی، علاوه بر پدر او، نمایندگان خانه موسیقی و تعدادی از هنرمندان نیز حاضر بودند. این آخرین جلسه رسیدگی بود و پس از بیان دفاعیات، ختم رسیدگی اعلام شد و احتمالا در روزهای آتی شاهد صدور رأی خواهیم بود.»

او درباره احتمال آزادی مهدی یراحی به قید وثیقه نیز بیان کرد: «ما درخواست آزادی آقای یراحی به قید وثیقه را مطرح کردیم که قاضی افشاری به عنوان رئیس شعبه، اعلام کرد که ظرف روزهای آتی درباره آزادی موکلم با قرار وثیقه تصمیم‌گیری خواهد کرد.»

وکیل مهدی یراحی در پایان درباره ارزیابی خود از اولین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات این خواننده ایرانی، گفت: «از این منظر که در جلسه رسیدگی هم به آقای یراحی و هم به وکلای پرونده، فرصت ارائه دفاعیات داده شد و توانستیم لایحه دفاعیه خود را نیز تقدیم دادگاه کنیم، به علاوه اینکه گفت‌وگوهای مثبتی در جلسه رسیدگی شکل گرفت، می‌توانم بگویم که جلسه رسیدگی مثبت بود اما برای اعلام نظر دقیق باید منتظر صدور رأی دادگاه در هفته‌های آتی بمانیم.»

اخبار مرتبط:
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست بلکه ظلم به مردم ایران نیز است که اکثر منتقد وضع موجود هستند. معتقدم حداقل 2 نامزد اصولگرا هدف انتخاباتی ندارند و فقط آمده اند تا با تبلیغات منفی جلوی رأی آوری نامزد منتقد وضع موجود را بگیرند. آنها از بیت المال هزینه می کنند و وقت مردم را می گیرند مثلا مناظرات می توانست 2 ساعته باشد اما در حال حاضر 4 ساعته برگزار می شود.

زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم
زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم

زاکانی گفت: بعضی‌ها علاقمندند که به گذشته برگردند و خودشان در مافوق طبقات اجتماعی قرار بگیرند. باید حواسمان جمع باشد که فریب گفته‌ها و افکار آنها را نخوریم. مردم باید انتخاب کنند و بعد انتخاب نظارت کنند که آن قولی که به مردم داده شده به آن عمل می‌کنند یا خیر؛ امروز کشور سرمایه‌های زیادی دارد و برخی علاقه دارند این سرمایه‌ها در اختیار بخشی از جامعه باشد و اکثریت مردم از آن سرمایه‌ها محروم باشند.

آخوندی: صداو سیما ۳۰ تا ۴۵ ثانیه فرصت دفاع برای من منظور کرده
آخوندی: صداو سیما ۳۰ تا ۴۵ ثانیه فرصت دفاع برای من منظور کرده

کمیسیون بررسی تبلیغات یک مورد را بجا تشخیص داد و بین ۳۰ تا ۴۵ ثانیه فرصت دفاع منظور کرد. هرچند این فرصت بسیار محدود است. با این وجود از آن استفاده خواهم کرد

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است