کد خبر : 263750
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - 16:31
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

امام جمعه موقت مشهد: اگر قدر نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندانیم دچار عذاب می‌شویم

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی بزرگترین نعمت است و هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را بگیرد، گفت: اگر ما این نعمت بی‌بدیل را شکر نکنیم، دچار عذاب خواهیم شد.

امام جمعه موقت مشهد: اگر قدر نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندانیم دچار عذاب می‌شویم

به گزارش سایت خبری مدارا؛  ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه امام جمعه مشهد ظهر امروز ۷ شهریور، در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با بیان اینکه تنها در نظام اسلامی است که انسان می‌تواند بفهمد و سرنوشت خود را رقم بزند، اظهار کرد: به ملت‌های دیگری که حکومت اسلامی ندارند نگاه کنید و ببینید سرنوشت، اقتصاد و قدرت نظامی این کشورها دست کیست. در این کشورها دین مسخره قدرت‌های حاکم است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در نظام اسلامی ما، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و اعضای شوراها منتخب مردم اند ‌و حتی رهبر هم با رای غیرمستقیم مردم انتخاب می‌شود. در ایران سرنوشت مردم در دست خودشان قرار دارد و این مردم هستند که تصمیم‌گیری می‌کنند چنین امری تنها در نظام اسلامی محقق می‌شود.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه همچنین تنها در نظام اسلامی است که افراد می‌توانند ظرفیت‌های درونی خود را تکامل و در مسیرهای انسانی قرار دهند، افزود: امروز استعدادهای بسیاری در داخل ایران اسلامی شکوفا می‌شوند؛ همچنین نیروهای مسلح ما نیز صرفا با تکیه بر توان داخلی، به خودکفایی رسیده‌اند. این‌ها از برکات نظام اسلامی است.

فرزانه با بیان اینکه همچنین قدرت حکومت دینی باعث می‌شود دشمنان از ضربه زدن به دین ناامید شوند، عنوان کرد: آمریکا بزرگترین ابرقدرت دنیاست که مدام ما را تهدید می‌کند و می‌گوید تمام گزینه‌ها روی میز است‌، اما تا کنون هیچ غلطی نتوانسته است علیه ما انجام دهد. این گزینه‌ها روی میز می‌ماند، موریانه آن‌ها را می‌خورد و آمریکا هیچ غلطی هم نمی‌تواند بکند. این‌ از قدرت حکومت اسلامی است و اگر ما چنین حکومتی نداشتیم، آمریکا به راحتی می‌توانست هر کاری را علیه ما انجام دهد.

وی با بیان اینکه همچنین وجود حکومت اسلامی در ایران باعث شده است که سایر ملت‌ها از ما الگو بگیرند، اضافه کرد: اگر در کشور ما حکومت اسلامی وجود نداشت، امروز جبهه مقاومت هم نبود. یمن، عراق، حزب‌الله لبنان و… همه با الهام‌گیری از نظام اسلامی ایران قدرت پیدا کرده‌اند.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی بزرگترین نعمت است و هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را بگیرد، گفت: اگر ما این نعمت بی‌بدیل را شکر نکنیم، دچار عذاب خواهیم شد. شکر این نعمت با سه کار انجام می‌شود، اول اینکه مسئولین باید در سختی‌ها و معیشت با مردم همراه باشند. چگونه یک مسئول می‌تواند به این مردم خدمت کند، در حالیکه معیشتش با مردم متفاوت است.

فرزانه با تاکید بر اینکه همچنین ریشه‌کنی فساد و تبعیض و همچنین مقابله با دشمن از دیگر کارهایی است که برای شکر نعمت جمهوری اسلامی لازم است، افزود: دشمن با وجود تمام شکست‌هایی که خورده، هنوز ناامید نشده و در حال جنگ با ماست‌. بنابراین مراقبت نسبت به توطئه‌های دشمن هم برای مردم و هم برای مسئولین لازم است‌.

وی با تاکید بر اینکه امروز وحدت، امنیت ملی و اقتصاد جزو مسائل اصلی ماست، عنوان کرد: اگر از این مسائل غفلت کنیم، ضربه می‌خوریم‌. ما در حال رشد هستیم و دشمن در حال افول‌. نظام ما بر روی خون ۳۰۰ هزار شهید استوار مانده است و هرگز از بین نخواهد رفت، مگر اینکه ما شکر این نعمت را به جا نیاوریم‌.

اخبار مرتبط:
شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند
شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: وقتی حاکمیت شهروندان را به خودی و غیرخودی تقسیم می‌کند و همه توجهات خود را برای کنترل غیرخودی‌ها می‌گذارد، ناگزیر چشمش را بر تخلفات و فسادی که در مجموعه نیروهای خودی رخ می‌دهد، می‌بندد یا حساسیت‌های خود را کاهش می‌دهد؛ به نوعی که این فسادها بسیار دیر کشف یا با آن برخورد می‌شود.

محمدباقر نوبخت: همین مجلس انقلابی نگذاشت تحریم‌ها را لغو کنیم
محمدباقر نوبخت: همین مجلس انقلابی نگذاشت تحریم‌ها را لغو کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت روحانی گفت: من و دوستانم بلد نیستیم در شرایط تحریم کشور را اداره کنیم، هیج وقت هم چنین ادعایی نداشتیم. داشتیم کاری می‌کردیم که تحریم‌ها لغو شود، همین مجلس کنونی نگذاشت.

نماینده مجلس: اختلاس چای دبش بیش از ۱۵۰هزارمیلیارد دلار است / ساختار مدیریتی ما خاوری‌پرور است
نماینده مجلس: اختلاس چای دبش بیش از ۱۵۰هزارمیلیارد دلار است / ساختار مدیریتی ما خاوری‌پرور است

محمد وحیدی نماینده بجنورد با اشاره به فساد سه میلیارد دلاری واردات چای می‌گوید: اختلاس کنونی که بیش از سه هزار میلیارد دلار است، می‌شود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، یعنی ۱۵۰ همت. حال اگر این مبلغ عظیم که فساد شده، یک‌جا به سیستم آموزش و پرورش کشور تزریق می‌شد، حداقل ۱۰۰ هزار کلاس درس در مملکت ایجاد می‌شد و این یعنی بستن پرونده مدرسه‌های تخریبی.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است