کد خبر : 263140
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - 16:21
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

جمیله علم‌الهدی: بعد از رئیس‌جمهور شدن هَمسرم مسئولیت‌های سیاسی بیشتری را بر عهده گرفتم

همسر ابراهیم رئیسی و دختر امام جمعه مشهد گفت: پس از انتخابات ریاست جمهوری و جلسات فراوانی که با رئیس جمهور برگزار شد، متوجه شدم که سوء تفاهمات زیادی وجود دارد و جا برای شفاف سازی وجود دارد، بنابراین تلاش کردم تا مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرم و در مورد موارد مربوطه شفاف سازی و روشنگری کنم.

جمیله علم‌الهدی: بعد از رئیس‌جمهور شدن هَمسرم مسئولیت‌های سیاسی بیشتری را بر عهده گرفتم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ العالم نوشت: جمیله علم الهدی، همسر ابراهیم رئیسی با نیوزویک، رسانه آمریکایی مصاحبه کرد.

بخش‌های مهم گفت‌وگوی علم‌الهدی را در ادامه می‌خوانید:

  • من در واقع آدم سیاسی نیستم. من تا قبل از انتخاب رئیس جمهور اینقدر فعالیت سیاسی نداشتم. با توجه به شرایط جدید در حال انجام فعالیت‌های جدید در حوزه‌های سیاسی هستم.
  • قبل از انتخاب رئیس جمهور به فعالیت‌های آکادمیک مخصوصاً در علم تربیت کودکان مشغول بودم. بعد از انتخابات مسئولیت فعالیت‌های سیاسی بیشتری را بر عهده گرفتم. پس از انتخابات ریاست جمهوری و جلسات فراوانی که با رئیس جمهور برگزار شد، متوجه شدم که سوء تفاهمات زیادی وجود دارد و جا برای شفاف سازی وجود دارد، بنابراین تلاش کردم تا مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرم و در مورد موارد مربوطه شفاف سازی و روشنگری کنم.
  •  زنان در ایران تحت حمایت خانواده، پدر، همه اعضای خانواده هستند. آن‌ها به دلیل حمایتی که از خانواده دریافت می‌کنند، نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کنند؛ و این کاملاً به این دلیل است که هسته اصلی خانواده نقش بسزایی دارد. زنان در ایران یا هر جای دنیا نقش تعیین کننده‌ای در حفظ هسته اصلی خانواده دارند، بنابراین نقش بسیار تعیین کننده‌ای در جامعه دارند.
  • مردان در ایران ترجیح می‌دهند از همسر خود نخواهند که کار کند یا پولی به خانه بیاورد. زنان به عنوان افرادی در نظر گرفته می‌شوند که در مقام مادر، همسر یا دختر با مردان عشق مشترک دارند.
  • شاید برای شما بسیار هیجان انگیز و جالب باشد که زنان در ایران برای حقوق خود مبارزه نکرده اند، زیرا از حقوق خود برخوردار هستند. آن هم به دلیل حفظ حرمت آن‌ها در جامعه توسط مردان است. ارزش‌هایی که زنان در کشور مستحق آن هستند، از نظر جنبه‌های اخلاقی، در واقع به قوانین و مقررات تبدیل شده‌اند. ما می‌توانیم این قوانین و مقررات را با شما به اشتراک بگذاریم.
  • جنبش فمینیستی سایر نقاط جهان نیز در ایران راه پیدا نکرده است و این در درجه اول به دلیل گرایش به خشونت است. برخلاف آن، زنان در ایران آرامش را ترجیح می دهند تا در معرض خشونت از طریق رویکرد فمینیستی. این تفاوت چشمگیر بین این دو عنصر است.
  • باید اعتراف کنم که آنها (آمریکا و کشورهای غربی) چیز زیادی از ایران نمی دانند. علت سوء تفاهم همین است. آنها به عمق وسیع رابطه بین زنان و مردم نپرداخته اند. به همین دلیل است که آنها زنان را با دید غربی می نگرند. باید اعتراف کنم که همه مردم استانداردهای جامعه را رعایت نمی‌کنند، اما آنچه غرب می‌خواهد در مورد زنان در ایران بیان کند، یک موضوع بسیار سیاسی است.
  • زنان در غرب، در واقع بیشتر آنها، احساس تنهایی می کنند. این به این دلیل است که خانواده و ازدواجشان کمتر مورد حمایت قرار می گیرند. به دلیل احساسات بسیار قوی، زنان باید بسیار مورد احترام قرار گیرند. اما در غرب، آنها کارهای زیادی برای انجام دادن دارند، به اندازه یک مرد کار انجام می دهند تا بتوانند حداقل استانداردهای زندگی را داشته باشند. این تفاوت چشمگیر زنان در غرب و زنان در ایران است.
اخبار مرتبط:
سلیمانی: پای محصولی را احمدی‌نژاد به پروژه سوآپ نفتی باز کرد / وقتی احمدی‌نژاد استاندار بود برای او پرونده‌ای باز شد محاکمه هم شد اما در نهایت پرونده را بستند
سلیمانی: پای محصولی را احمدی‌نژاد به پروژه سوآپ نفتی باز کرد / وقتی احمدی‌نژاد استاندار بود برای او پرونده‌ای باز شد محاکمه هم شد اما در نهایت پرونده را بستند

«این امکان وجود دارد که روابط احمدی‌نژاد و محصولی بهم نخورده و ادعای روابط شکرآب آنها تنها یک نمایش است چراکه محصولی تا جایی پیش رفت که برای احمدی‌نژاد وزیر کشور شد اما بعد از اینکه احمدی‌نژاد با نظام و رهبری مشکل پیدا کرد به تدریج افراد از او دور شدند و خودش مانده بود و مشایی و بقایی.»

افشاگری ادمین صفحه مجاهدین خلق در توییتر / تصاویر
افشاگری ادمین صفحه مجاهدین خلق در توییتر / تصاویر

ادمین صفحه سازمان مجاهدین در ایکس (توئیتر سابق) دست به افشاگری علیه این گروهک زده است.

شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند
شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: وقتی حاکمیت شهروندان را به خودی و غیرخودی تقسیم می‌کند و همه توجهات خود را برای کنترل غیرخودی‌ها می‌گذارد، ناگزیر چشمش را بر تخلفات و فسادی که در مجموعه نیروهای خودی رخ می‌دهد، می‌بندد یا حساسیت‌های خود را کاهش می‌دهد؛ به نوعی که این فسادها بسیار دیر کشف یا با آن برخورد می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است