کد خبر : 263041
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - 14:28
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اصلاح کیفیت نفت کوره اولویت اساسی پالایشگاه‌های کشور است

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: باید در سال جاری اولویت اساسی همه پالایشگاه های کشور تمرکز بر اصلاح شاخص کیفی نفت کوره باشد.

اصلاح کیفیت نفت کوره اولویت اساسی پالایشگاه‌های کشور است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جلیل سالاری، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پروژه‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان بازدید کرد.

به نوشته فارس؛ وی در این بازدید با قدردانی از طرح‌های انجام شده در این شرکت توسط مدیریت پالایشگاه اصفهان گفت: قدردان مدیران این شرکت برای اجرای پروژه‌های زیست محیطی، مسائل امنیت انرژی و اتفاقات خوبی که در شهر انرژی رخ داده است، هستیم.

سالاری با اشاره به راه‌اندازی بخش‌های مختلف در هلدینگ پترو پالایش که زنجیره انتقال و توزیع را تکمیل کرده است، افزود: اقدامات خوبی برای رفع مشکل کمبود آب پالایشگاه انجام شده است که مهم‌ترین آن تصفیه و ذخیره سازی آب است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه یکی از موضوعات اساسی که امروز کشور با آن درگیر است بحث نفت کوره است، بیان کرد: افزایش میزان نفت کوره یکی از چالش‌هایی است که با اضافه شدن گوگرد نفت خام با آن روبه رو می‌شویم.

وی تاکید کرد: اصلاح کیفیت نفت کوره در پالایشگاه اصفهان باید اولین مسئله‌ مورد تدبیر مدیران باشد و در فرآورده‌های نفتی علاوه بر در نظر گرفتن بحث کمی باید به کیفی‌سازی هم توجه شود تا بتوانیم فرآورده‌های سبک تولید کنیم.

سالاری گفت: امروز در افق پتروپالایش اصفهان طرح‌های خوبی از جمله واحد RHU در نظر گرفته شده است و این واحد باید در همه پالایشگاه‌های کشور به عنوان اولویت مد نظر قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران عنوان کرد: باید در سال جاری اولویت اساسی همه پالایشگاه‌های کشور تمرکز بر اصلاح شاخص کیفی نفت کوره باشد.

وی گفت: اقدامات صورت گرفته در پتروپالایش اصفهان در بازه زمانی ۴ ماهه بسیار قابل تحسین است؛ زیرا وقتی یک مجموعه تولیدی در همه حوزه‌ها بتواند گام بردارد واقعا کار بزرگی انجام داده است.

سالاری افزود: مجموعه اقدامات هلدینگ پتروپالایش اصفهان از اصلاح خطوط گرفته تا حمل و نقل و احداث دیگر واحدها؛ همه این‌ها کارهای بزرگی است که در راستای حوزه امنیت تولید انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ابراز امیدواری کرد: با وجود شرکت‌های دانش بنیان الگوهای جدید و نوینی که در مجموعه صنعت نفت در بخش پایین دستی در حال نهادینه شدن است برای کل کشور الگو شود و از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تمام بخش‌های صنعت نفت استفاده شود.

برداشتن گام‌های بزرگ در صنعت نفت

محسن قدیری، مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان هم در این بازدید اظهارداشت: با حمایت‌های خوب مدیرعامل پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران توانسته‌ایم گام های مهمی در پالایشگاه اصفهان برداریم.

وی افزود: آنچه که امروز در پتروپالایش اصفهان به بار نشسته ثمره تلاش‌ها و حمایت‌های هیات مدیره پتروپالایش اصفهان است، کارهای مهمی در دست اجرا داریم که مشکلات پتروشیمی اصفهان را نیز رفع خواهیم کرد.

قدیری ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده تا سال آینده پتروشیمی اصفهان را به یک شرکت سود ده تبدیل کنیم.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان افزود: کار بزرگی نیز در زنجیره ارزش صنعت نفت اتفاق افتاده است که هدف‌گذاری ما تولید بنزین یورو ۵ و افزایش تولید آن است.

اخبار مرتبط:
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است