کد خبر : 262086
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - 10:11
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

آغاز اجرای عملیات ایمن‌سازی محورهای اصفهان-بهارستان و آزادراه معلم

سرپرست اداره ایمنی و حریم اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان از انجام عملیات نصب نیوجرسی در محورهای اصفهان-بهارستان، آزادراه معلم و نیز تست بازتاب خط‌کشی محورهای غرب استان خبر داد.

آغاز اجرای عملیات ایمن‌سازی محورهای اصفهان-بهارستان و آزادراه معلم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدحسن محمدزمانی سرپرست اداره ایمنی و حریم اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان اظهار کرد: عملیات اجرایی نصب نیوجرسی بتنی چهار متری مفصلی با هدف ایمن‌سازی تردد و ترافیک در محور اصفهان-بهارستان در حال اجرا است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: این عملیات شامل خاکبرداری، تسطیح، زیرسازی، تثبیت خاک، بتن ریزی و حمل و نصب نیوجرسی‌های مفصلی به طول ۱۵ کیلومتر اجرا می‌شود.

محمدزمانی خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است، تاکنون ۴.۵ کیلومتر از آن اجرا شده که ۳۰ درصد از پروژه را شامل می‌شود.

سرپرست اداره ایمنی و حریم اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به نصب نیوجرسی در محور آزادراه معلم بیان کرد: برای ارتقای ایمنی عبور و مرور، گاردریل‌های موجود جمع‌آوری و نیوجرسی بتنی مفصلی به طول ۴متر نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: تمام مراحل انجام پروژه با نظارت اداره ایمنی و حریم و تایید کیفیت مصالح توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک انجام می‌شود.

محمدزمانی تصریح کرد: ۵ کیلومتر از این محور حدفاصل پل شریعتی تا پل خورزوق با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد و با انجام هزار متر از این عملیات، ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.

سرپرست اداره ایمنی و حریم اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان اضافه کرد: تست بازتاب خط‌کشی محورهای غرب استان به منظور بررسی کیفیت خط‌کشی انجام شد.

وی عنوان کرد: در این تست و اندازه‌گیری مقادیر بازتاب‌ها، زبری رویه رنگ یا میزان مقاومت در برابر سرخوردگی با استفاده از پاندول استاندارد تعیین می‌شود.

محمدزمانی گفت: این پروژه در طول ۶۰۰ کیلومتر از محورهای شهرستان‌های فریدن، بویین و میاندشت، چادگان، خوانسار، فریدون‌شهر، نجف‌آباد و تیران و کرون انجام شد.

اخبار مرتبط:
فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در اصفهان/ کمینه دما کاهش می‌یابد
فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در اصفهان/ کمینه دما کاهش می‌یابد

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ورود سامانه ناپایدار بارش‌زا از عصر امروز و فراگیر شدن آن در سطح استان طی روز چهارشنبه خبرداد.

شهرداری اصفهان گزارشی از حسابرسی شرکت قند ارائه دهد
شهرداری اصفهان گزارشی از حسابرسی شرکت قند ارائه دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گزارشی از سوی شهرداری در خصوص حسابرسی این شرکت قند طی سال‌های گذشته به شورا ارائه شود.

متولی‌گری بازار و میدان امام علی(ع) مشخص شود
متولی‌گری بازار و میدان امام علی(ع) مشخص شود

رئیس کمیسیون حقوقی، برنامه ریزی و پایش مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مقرر شد که برای متولی‌گری این میدان و بازار اقداماتی انجام شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است