کد خبر : 261005
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - 12:46
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

انصراف هلدینگ پترو پالایش اصفهان از خرید سهام شرکت نفت سپاهان

مدیرعامل پتروپالایش اصفهان گفت: با توجه به بالا بودن قیمت عرضه بلوکی سهام نفت سپاهان در بازار سرمایه، هلدینگ پترو پالایش اصفهان فعلا برای این خرید اقدام نمی‌کند.

انصراف هلدینگ پترو پالایش اصفهان از خرید سهام شرکت نفت سپاهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محسن قدیری مدیرعامل پتروپالایش اصفهان در نشست خبری با موضوع شفاف سازی مالی با اشاره به اینکه افق خوبی برای آینده ترسیم شده است که موجب مباهات مردم به شرکت هلدینگ پتروپالایش اصفهان خواهد شد اظهار داشت: با طراحی اپلیکیشن، اطلاعات در اختیار سهامداران قرار خواهد گرفت.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه ۴۵۰ پروژه در حوزه پتروپالایش و ۶۰ پروژه در حوزه هوش مصنوعی در دست اقدام داریم گفت: طلسم بهره‌برداری پروژه‌ها در مدت زمان کوتاه شکسته شد و در مدت ۸ ماه پروژه تصفیه نفت سفید با هدف جداسازی گوگرد از نفت سفید و نسل جدید شوینده‌ها در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با تاکید بر اینکه بدون توجیه اقتصادی وارد هیچ پروژه اقتصادی نخواهیم شد اضافه کرد: ممکن است در میان ۱۰ هزار تصمیم در شرکت هلدینگ پترو پالایش اصفهان خطای کوچکی نیز رخ دهد، اما با مدیریت علمی و استراتژیک تمام تصمیم گیری‌ها با توجیه اقتصادی و حضور شرکت های الف کشوری صورت خواهد گرفت.

قدیری تصمیم گیری اخیر مبنی بر انصراف از خرید سهام ارائه شده شرکت نفت سپاهان را در همین راستا دانست و افزود: در سال ۱۳۸۶ که پالایشگاه اصفهان خصوصی شد دولتمردان به اشتباه شرکت نفت سپاهان را فروختند ولی هنوز ۱۷.۱ از سهام این شرکت متعلق به شرکت پتروپالایش اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه خوراک اولیه شرکت نفت سپاهان را هلدینگ پتروپالایش اصفهان تٱمین می‌کند تصریح کرد: شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا، متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری اهداف (صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت سابق) ۳۳ درصد از شرکت نفت سپاهان (با نماد شسپا) را در بورس عرضه کرده است.

قدیری متذکر شد: با توجه به قیمت گذاری کارشناسان دادگستری در حوزه های مختلف و همچنین قیمت روز سهام که توسط شرکت اهداف قیمت گذاری شده بود به این نتیجه رسیدیم که در شرایط حاضر این قیمت جذاب و منطقی نیست و از خرید منصرف شدیم و در عرضه‌های بعدی سهام در بورس با قیمت متعادل‌تر ورود خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: سهامداران خیالشان راحت باشد جایی که سودده نباشد و یا قیمت سهام برای خرید بالا باشد به هیچ عنوان ورود نخواهیم کرد و با وجود کارشناسی‌های علمی که در شرکت پتروپالایش صورت می‌گیرد هیچ تبانی در زمینه خرید سهام وجود ندارد.

احمد هاشمی مدیرعامل پتروشیمی اصفهان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه سهام شرکت نفت سپاهان به صورت بلوکی در بورس عرضه شده است افزود: با توجه به نظرات سهامداران و ارزش گذاری اعلام شده و نظرات مشاورین فعلاً در خرید سهام نفت سپاهان ورود نخواهیم کرد تا در شرایط مناسب‌تر برای خرید اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که از نظر علمی و کارشناسی و صرفه اقتصادی برای خرید به نتیجه نرسیم اقدامی صورت نخواهد گرفت.

اخبار مرتبط:
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت:بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ ساله شهرداری را روایت می‌کند.

مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است
مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است تا شرکت‌هایی که در این باره آمادگی دارند اقدام کنند.

۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد
۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی حشیش و شیشه در عملیات مأموران پلیس شهرستان نائین خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است