کد خبر : 260972
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - 10:01
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

فرونشست چالش جدی آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان گفت: فرونشست چالش جدی آموزش و پرورش این ناحیه برای تأمین فضای آموزشی مورد نیاز است.

فرونشست چالش جدی آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ناصر نقائی اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان حدود ۵۵۰ مرکز آموزشی فعال دارد که این مراکز شامل مدارس دولتی، غیردولتی و پیش‌دبستانی‌ها می‌شود.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به جمعیت ۹۵ هزارنفری دانش‌آموزی در این ناحیه ادامه داد: تعداد فرهنگیان شاغل در ناحیه چهار هزار معلم است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان خاطرنشان کرد: فرونشست چالش جدی آموزش و پرورش این ناحیه برای تأمین فضای آموزشی مورد نیاز است.

نقائی ابراز داشت: در طرح شهید عجمیان ۴۰ مدرسه در سطح این ناحیه مدنظر ما بوده است، تا با امکانات موجود اقدامی انجام دهیم که شرایط مدرسه برای حضور دانش‌آموزان فراهم شوند.

وی با تأکید بر لزوم برقراری عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی، گفت: بودجه ناحیه پنج در خصوص نوسازی مدارس بسیار محدود بوده است و با توجه به اینکه بیش از ۴۰ مدرسه نیاز به بازسازی در این منطقه دارد باید به‌صورت جهادی وارد عمل شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان با اشاره به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در طول تابستان افزود: ناحیه پنج اصفهان میزبان مسابقات استانی علوم آزمایشگاهی با حضور دانش‌آموزان نواحی و مناطق استان بوده است.

وی تصریح کرد: در مسابقات فرهنگی هنری امید فردا ناحیه پنج موفق به کسب ۱۰۶ رتبه برتر استانی شد و در جشنواره نوجوان خوارزمی دانش‌آموزان ناحیه صاحب ۱۰ رتبه برتر استانی و ۲ رتبه برتر کشوری شدند.

نقائی اضافه کرد: در جشنواره نوجوان سالم ۲ رتبه برتر کشوری و ۱۹ رتبه برتر استانی توسط دانش‌آموزان و ۷ رتبه برتر استانی توسط همکاران فرهنگی کسب شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج اصفهان افزود: در جشنواره سفیران سلامت، ناحیه پنج خوش درخشید و صاحب ۱۳ رتبه برتر استانی و یک رتبه برتر کشوری شد؛ همچنین در طرح یاریگران زندگی نیز ۸ رتبه برتر استانی به دست آوردیم.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره علمی – پژوهشی ۲۶ رتبه برتر کشوری توسط ناحیه کسب گردید و در جشنواره ابتکارات و نوآوری هفت دانش‌آموز صاحب رتبه برتر استانی شدند.

اخبار مرتبط:
جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان برگزار می‌شود
جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان برگزار می‌شود

دستیار ویژه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برگزاری جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان با محوریت صنایع‌دستی خبر داد.

شروع به کار مجدد یک واحد تولیدی بزرگ در اصفهان
شروع به کار مجدد یک واحد تولیدی بزرگ در اصفهان

رئيس كل دادگستري اصفهان گفت: با حمايت دستگاه قضائي و اجرايي استان و پيگيري‌هاي دبيرخانه ستاد اقتصاد مقاومتي دادگستري استان اصفهان يكي از خطوط توليد شركت كاشي اصفهان افتتاح شد و اين كارخانه به چرخه توليد بازگشت.

اولین موزه پلیس در اصفهان راه اندازی می‌شود
اولین موزه پلیس در اصفهان راه اندازی می‌شود

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان اصفهان از توافق با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور فراهم شدن مقدمات راه اندازی اولین موزه پلیس در این استان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است