کد خبر : 260770
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - 21:24
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

رسانه نزدیک به قالیباف: علی لاریجانی تمایلی به ائتلاف با روحانی ندارد

یکی از رسانه های نزدیک به طیف محمدباقر قالیباف مدعی شده است که: علی لاریجانی هم نشان داده است هیچ تمایلی به ائتلاف با روحانی ندارد و او می‌کوشد خود را در پایگاه سنتی‌اش یعنی اصولگرایی تعریف کند. 

رسانه نزدیک به قالیباف: علی لاریجانی تمایلی به ائتلاف با روحانی ندارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سایت نزدیک به قالیباف با انتشار گزارشی درباره تحرک انتخاباتی اعتدالیون و اصلاح‌طلبان نوشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که طیف اعتدالی یا همان نزدیکان روحانی تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند؛ از جلسات منظم هفته‌ای با حضور روحانی و وزیران‌ و کارکنان دولت‌های یازدهم و دوازدهم تا اظهارنظرهای متعدد دولتمردان دولت قبل درباره همه‌چیز! حاکی از این است که روحانی و اطرافیانش قصد دارند همچنان در عالم سیاست باقی بمانند و احیانا تأثیرگذار باشند.

روحانی اما می‌داند ظرفیت مستقلی ندارد؛ یعنی اگر بنا باشد خودش و اطرافیان محدودش به طور مستقل و به صفت دولت یازدهم و دوازدهم وارد انتخابات شوند، هیچ پایگاه رأیی نخواهند داشت؛ بنابراین می‌کوشند برای خود ائتلافی دست‌وپا کنند. تا اینجای کار، آنها بر احزاب اعتماد ملی، کارگزاران، اسلامی کار و مردم‌سالاری کار کرده‌اند و این احزاب هم دست رد به سینه روحانی نزده‌اند اما هم‌پیمانی صددرصدی هم از خود نشان نداده‌اند. به نظر می‌رسد آنها منتظر موضع رسمی جبهه اصلاحات باشند زیرا اگر جبهه اصلاحات موضع عدم ائتلاف با اعتدالی‌ها بگیرد، بسیار بعید است احزاب مذکور خود را مقابل جبهه اصلاحات قرار دهند و احتمالا قید ائتلاف با روحانی را بزنند. قرائن موجود هم نشان می‌دهد جبهه اصلاحات تمایلی به نزدیکی به روحانی و اطرافیانش ندارد؛ چنانکه اخیرا علی شکوری‌راد گفته است: «آقای حسن روحانی هیچ‌وقت چهره محبوبی نبوده است، نه در بین جناح راست و نه در بین جناح چپ. آقای روحانی به کسی پاسخگو نبود. اصلاً مسئولیت‌پذیر نبود، هر کاری کرد، خودش کرد و هم حامیانش را ناامید و سرخورده کرد و هم اعتماد همه را از بین برد؛ یعنی ضربه‌هایی که آقای روحانی به اعتماد سیاسی درون مجموعه اصلاح‌طلب زد هیچ‌کسی نزد». علی لاریجانی هم نشان داده است هیچ تمایلی به ائتلاف با روحانی ندارد و او می‌کوشد خود را در پایگاه سنتی‌اش یعنی اصولگرایی تعریف کند.

گفتنی است این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که روزنامه دنیای اقتصاد هم امروز خبر داده است که شماری از اطرافیان علی لاریجانی در انتخابات مجلس نام‌نویسی کرده اند. رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور هم با انتشار خبری گفت که نتایج بررسی های مرحله پیش ثبت‌نام از هفته دیگر اعلام خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط:
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم

مصطفی پورمحمدی، کاندیدای ریاست‌جمهوری: در اتفاقات اوکراین ما بیشترین هزینه را دادیم اما از مزایای آن استفاده نکردیم.

نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است
نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است

عضو حزب کارگزاران گفت: مگر آقای رئیسی وعده نداد که سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و سالی یک میلیون مسکن بسازد؟ مگر آقای رئیسی وعده تورم تک رقمی را نداد؟ کدام یک از وعده‌های ایشان عملی شده است؟ اینکه بگوییم چون حادثه برای ایشان رخ داده و بخواهیم سیاهی را سفید کنیم درست نبود. بنابراین عیب این مناظره عدم رقابتی بودن آن است.

کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید
کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید

صفحه توییتر جلیلی فیلمی از سعید جلیلی منتشر کرده است که در آن جلیلی با کنایه از ساخت دریاچه مصنوعی در تهران انتقاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است