کد خبر : 259970
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - 11:13
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

پنتاگون: تا زمانیکه لازم باشد در خلیج فارس خواهیم ماند

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که نظامیان این کشور در فاصله چند هزار کیلومتری از خاک خود در غرب آسیا، توسط ایران تهدید می‌شوند.

پنتاگون: تا زمانیکه لازم باشد در خلیج فارس خواهیم ماند

به گزارش سایت خبری مدارا؛  فارس نوشت: سینگ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که نظامیان این کشور در فاصله چند هزار کیلومتری از خاک خود در غرب آسیا، توسط ایران تهدید می‌شوند.

سینگ طی نشست خبری در پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره اعزام گروه جدیدی از نظامیان آمریکایی به خلیج فارس و آب‌های غرب آسیا و اینکه تا چه زمانی این نیروها در منطقه باقی می‌مانند، گفت: «من نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم. تا زمانی که به حضور نیروها در آن منطقه نیاز باشد، در آنجا خواهند ماند».

به نوشته وبگاه وزارت دفاع آمریکایی، وی در ادامه پاسخ خود ادعا کرد: «آنها (نظامیان آمریکایی) آنجا (خلیج فارس) هستند تا از هرگونه تهدید یا رفتار غیرحرفه‌ای یا ناامن گروه‌های تحت حمایت سپاه جلوگیری کنند».

این مقام پنتاگون در واکنش به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا تهدیدهای ایران و گروه‌های حامی این کشور علیه نظامیان آمریکایی در تنگه هرمز، سوریه و عراق کاهش یافته، گفت: «نمی‌توانم درمورد کاهش تنش‌ها ارزیابی کنم. ولی ما همچنان شاهد آزار و اذیت هستیم».

سینگ در ادامه ادعاهای خود افزود: «در چند هفته گذشته شاهد آزار و اذیت گروه‌های تحت حمایت سپاه علیه کشتی‌های تجاری بوده‌ایم. به همین دلیل است که ما نیروهای خود مطابق چیزی که شاهد بودید، به منطقه منتقل کردیم».

بر اساس این گزارش، وی همچنین مدعی شد: «البته می‌توانم بگویم که شاهد کاهش تهدیدها نبوده‌ایم، بنابراین دلیلی برای خروج نیروهای خود ندیده‌ایم. بنابراین تا زمانی که تغییری ایجاد شود، آنها همانجا می‌مانند».

اخبار مرتبط:
حماس: بدون آتش‌بس دائمی، هیچ طرحی را برای تبادل اسرا نمی‌پذیریم
حماس: بدون آتش‌بس دائمی، هیچ طرحی را برای تبادل اسرا نمی‌پذیریم

رئیس بخش روابط ملی جنبش حماس در خارج از فلسطین با تأکید بر لزوم گنجاندن آتش‌بس دائمی در هر طرحی برای تبادل اسرا، تأکید کرد که به خاطر موفقیتهای میدانی، از موضع قدرت مذاکره خواهند کرد. وی تأکید کرد که این جنبش به واسطه‌ها گفته است که در خصوص توافق با اسرائیل، باید آتش‌بس دائم گنجانده شود.

اسپانیا: ۲ روز دیگر کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم
اسپانیا: ۲ روز دیگر کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم

وزیر خارجه اسپانیا در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر اعلام کرد که کشورش ۲۸ ماه جاری میلادی کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بشار اسد: در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران خواهم آمد
بشار اسد: در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران خواهم آمد

رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با مخبر گفت: بسیار مشتاق بودم در این روزها در کنار ملت ایران باشم و به دیدار رهبری معظم انقلاب اسلامی برسم و مراتب تعزیت خود را شخصا اعلام کنم لذا در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران سفر خواهم کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است