کد خبر : 259778
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - 13:37
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

کشاورزان نسبت به ثبت زمین‌های کشاورزی خود اقدام کنند

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: کشاورزان نسبت به ثبت زمین‌های کشاورزی خود اقدام کنند تا ضمن تثبیت مالکیت آنها و بهره‌مندی از مزایای بسیاری که در این کار وجود دارد از تشکیل پرونده‌های مربوط به دعاوی ملکی تا حدود زیادی جلوگیری به‌عمل آید.

کشاورزان نسبت به ثبت زمین‌های کشاورزی خود اقدام کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام اسداله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تبریک فرا رسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام شهید رجایی و شهید باهنر اظهار داشت: از خصوصیات این دو شهید والا مقام می‌توان ایمان به خدا، توجه به معنویت، توکل به حضرت حق و اعتقاد به نصرت و مدد الهی در کنار تدبیر، کار و تلاش شبانه‌روزی، اشاره کرد و مدیران و مسؤولان باید با الگو قرار دادن این شهدای عزیز، همواره مسئله تدبیر، تلاش و توکل را مدنظر قرار دهند.

به نوشته فارس؛ وی از ثبت بیش از ۵۶ درصد از اراضی کشاورزی استان در قالب طرح کاداستر خبر داد و گفت: در سال گذشته آمار ثبت اراضی کشاورزی در استان اصفهان حدود ۲۰ درصد بود که با تلاش مسؤولان و همکاری مالکان زمین‌های کشاورزی، این آمار در سال جاری به ۵۶ درصد رسیده است اما همچنان با آمار مطلوب، فاصله وجود دارد.

جعفری تصریح کرد: کشاورزان نسبت به ثبت زمین‌های کشاورزی خود اقدام کنند تا ضمن تثبیت مالکیت آنها و بهره‌مندی از مزایای بسیاری که در این کار وجود دارد از تشکیل پرونده‌های مربوط به دعاوی ملکی تا حدود زیادی جلوگیری به‌عمل آید.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان، بر لزوم اجرای سریع، درست و کامل آزادسازی‌های حریم و بستر زاینده‌رود تاکید کرد و گفت: رفع تصرفات از حریم و بستر زاینده‌رود و دیگر منابع ملی باید با سرعت و به طور کامل، دقیق و در تمام نقاط استان انجام شود و هیچ مانع و دلیلی در عدم اجرای آن پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه در اجرای قانون همه یکسان هستند، اضافه کرد: در برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع ملی و ساخت و سازهای غیر‌مجاز، بدون تبعیض عمل خواهد شد و همه افراد از نظر قانون برابر هستند.

جعفری از مردم خواست پیش از اینکه اقدام به خرید یا سرمایه‌گذاری برای ساخت و ساز در اراضی غیرمسکونی کنند حتما با استعلام از نهادهای ذیربط همچون سازمان منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، جهادکشاورزی و شهرداری‌ها از مجاز بودن ساخت‌وساز اطمینان حاصل کرده تا از اتلاف سرمایه‌هایشان جلوگیری شود.

اخبار مرتبط:
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان نتایج اجرای طرح آرامش در شهر ۸ توسط مأموران این پلیس را تشریح کرد.

استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود
استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: هم‌اکنون هفت پیشنهاد خواهر خواندگی توسط شهرداری اصفهان در دست بررسی و مذاکره قرار دارد.

برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود
برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برای مدیریت ناترازی در حوزه برق مقرر شده تا شهرک‌های صنعتی استان مدل پیشنهادی ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است