کد خبر : 259328
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - 14:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

آموزش‌های سالمندی موفق در فرهنگسراهای مناطق ۱۵ گانه برگزار می شود

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری مجموعه آموزش‌های سالمندی موفق در فرهنگسراهای منتخب مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان خبر داد.

آموزش‌های سالمندی موفق در فرهنگسراهای مناطق ۱۵ گانه برگزار می شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روح‌الله فرشاد فر با بیان ضرورت ورود جدی به حوزه آموزش‌های سالمندی موفق اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ درصد جمعیت استان اصفهان سالمند شده اند و با این شیب تند سالمندی در اصفهان می‌بایست به مباحث آموزشی در سطح محلات مناطق ۱۵ گانه شهرداری ورود جدی داشته باشیم.

به نوشته مهر؛ وی افزود: از نظر درصد جمعیت سالمندی، استان اصفهان بعد از گیلان، مازندران و تهران قرار گرفته است و از حیث تعداد پس از استان تهران و خراسان رضوی در رتبه سوم جمعیت سالمندی در کشور قرار داریم.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: وقتی درصد سالمندی از ۱۵ درصد به بالا می‌رود آن شهر به سمت سالمندی رفته و درحال حاضر استان اصفهان با نرخ ۱۲.۵ درصد مواجه است که به نسبت نرخ کشوری از رشد بیشتری برخوردار است.

فرشادفر با اشاره به وضعیت سالمندی در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان افزود: هم اکنون مناطق ۱، ۳ و ۶ از بالاترین جمعیت سالمندی نسبت به مناطق دیگر برخوردار هستند و منطقه ۱۴ جز مناطق جوان محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ با برنامه ریزی های صورت گرفته در مرکز تخصصی سالمند و دبیرخانه شهر دوستدار سالمند ۱۰ عنوان برنامه در زمینه آموزش سالمندی موفق و بهینه سازی اوقات فراغت در فرهنگسراهای محلات مناطق ۱۵ گانه در حال اجرا می‌باشد.

فرشادفر با اشاره به عناوین برنامه‌ها افزود: اجرای برنامه‌های سالمندی موفق در راستای فرهنگ سازی و حساس سازی جامعه مخاطبین که افراد میانسال و سالمند (بالای ۶۵ سال) هستند برنامه ریزی شده و سعی شده برنامه‌ها بر مبنای هماهنگی کامل با روحیات و شرایط شهروندان ارشد در مناطق مختلف طرح ریزی شود.

وی گفت: هم اکنون برنامه پله پله تا حال خوب در ۲۱ فرهنگسرای منتخب با تأکید بر مباحث روانشناسی و آرامش در سالمندان اجرا می‌شود که از استقبال خوب این عزیزان برخوردار بوده است.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان افزود: برنامه‌های آموزشی با عنوان باغچه خانه ما، پله پله تا حال خوب، آنچه باید بدانیم، ساعت خوش، جارچی باشی، سینما گپ، گام‌های سلامتی، ویتامین حافظه، گردشگری در نصف جهان، شبستان جهت اجرا در سطح محلات در نظر گرفته شده است که هر کدام اختصاص به فعالیت در یکی از حوزه‌های سالمندی موفق دارد.

وی افزود: جمعیت سالمند چنانچه با مهارت‌های لازم جهت ورود به دوران سالمندی آشنا باشد قطعاً این مرحله از زندگی جز شیرین‌ترین و جذاب ترین دوران زندگی افراد خواهد بود و تجارب ارزنده این عزیزان می‌تواند به راحتی در اختیار نسل جوان قرار بگیرد.

فرشاد فر اضافه کرد: متولی تخصصی در امر سالمندی قطعاً نهادهایی مانند بهزیستی و علوم پزشکی هستند، اما با توجه به حساسیت موضوع سالمندی، مدیریت شهری بعنوان بازوی اجرایی قوی در کنار نهادهای متولی در زمینه‌های آموزش ورود کرده و امیدواریم با هم افزایی بیشتر بتوانیم در رشد فضای آموزشی مؤثر باشیم.

گفتنی است شهروندان ارشد در پایان دوره‌های آموزشی در فرهنگسراهای محله محور جهت بررسی روند سلامتی خود با فعالیت‌های مراکز بهداشت مستقر در مناطق آشنا می‌شوند

اخبار مرتبط:
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد، این اقدام به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بهینه و عدم مدیریت صحیح مصرف در این ادارات، توسط سیستم‌های کنتورهای هوشمند انجام شد.

پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است