کد خبر : 255575
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - 14:24
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

قاتلان جسد پیدا شده در سطل زباله در مبارکه شناسایی شدند

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از شناسی قاتلان جسد پیدا شده در سطل زباله در مبارکه خبر داد.

قاتلان جسد پیدا شده در سطل زباله در مبارکه شناسایی شدند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ حسین ترکیان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قتلی که ۲۲ بهمن سال گذشته مبارکه اتفاق افتاده بود، اظهار داشت: جسد این فرد توسط یکی از شهروندان در سطل زباله واقع در یکی از خیابان‌های شهر پیدا شده بود.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه بلافاصله مأموران تجسس کلانتری و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی شهرستان در محل حضور یافته و پس از انجام تشریفات لازم جسد که به دلیل متلاشی شدن قابل شناسایی نبود را به پزشکی قانونی تحویل می‌دهند، افزود: با انجام اقدامات علمی و تخصصی صورت گرفته توسط کارآگاهان در سریع‌ترین زمان هویت مقتول که مردی ۴۶ ساله بود مشخص می‌شود و پزشکی قانونی نیز علت مرگ را خونریزی وآسیب مغزی براثر شکستگی جمجمه ناشی از اصابت جسم سخت تشخیص می‌دهد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با اطلاعات به دست آمده کارآگاهان شناسایی عامل یا عاملان قتل فرد مذکور را در دستور کار ویژه خود قرار داده و در وهله اول به سراغ خانواده وی می‌روند که در تحقیقات صورت گرفته از همسر و دختر مقتول متوجه اظهارات ضد و نقیض آنان شده و ظن کارآگاهان به دست داشتن همسر و دختر مقتول در قتل وی معطوف شد اما مدارک و مستنداتی دال بر اثبات این موضوع وجود نداشت.

سرهنگ ترکیان ادامه داد: تحقیقات پلیس به صورت دقیق و با ظرافت خاصی در حال انجام بود و کارآگاهان تمام سرنخ‌ها را جمع آوری کردند و افراد مرتبط با مقتول را تحت بازجویی قرار دادند تا اینکه سرانجام پس از ۴ ماه کار پیچیده علمی مدارک و مستندات لازم مبنی بر ارتکاب قتل توسط همسر و دختر مقتول و همدستی دوست دختر مقتول بدست آمده و با تکمیل شدن تحقیقات طی هماهنگی با مرجع قضائی هر ۳ نفر دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان مبارکه انتقال یافتند.

وی اضافه کرد: همسر و دختر مقتول که در ابتدا منکر ارتکاب قتل بودند اما در ادامه پس از اینکه با مدارک و مستندات پلیس روبرو شدند لب به اعتراف باز کرده و به جرم خود اقرار کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: دختر مقتول در اعترافات خود عنوان کرد پدرم به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر بیکار شده بود و هر بار که موادش را برایش تأمین نمی‌کردیم به من و مادرم فحش‌های رکیک می‌داد و ما را به باد کتک می‌گرفت. دیگر از دست کارهایش به تنگ آمده بودیم و جانمان به لب رسیده بود تا اینکه نقشه قتل پدرم را کشیدیم و روز حادثه وقتی پدرم در اتاق بود به او حمله ور شده و با چکش بر سرش ضربه زده و او را به قتل رساندیم. بعد از کشته شدن پدرم به دوست پسرم زنگ زدم و از او برای انتقال جسد کمک گرفتم. او هم آمد و نیمه‌های شب جسد را درون یک پتو پیچیده و بعد به وسیله خودروی خود به درون شهر برد و داخل سطل زباله گذاشت. بعد از این ماجرا برای اینکه کسی به ما شک نکند به همه دوست پسرم گفتم تا موتورسیکلت پدرم را در نیمه‌های شب از منزل بیرون برده و یک جور گم و گور کند ما هم به همه گفتیم که پدرم چند روز است که با موتورسیکلتش رفته و هنوز به برنگشته است.

وی با اشاره به دستگیری فرد دیگری که در انتقال و فروش موتورسیکلت مقتول با عاملان قتل همکاری داشته گفت: با تکمیل شدن تحقیقات و بازسازی صحنه‌های جرم توسط متهمان پرونده تشکیل و افراد دستگیر شده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

اخبار مرتبط:
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نوروز ۱۴۰۳، ۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر در این شهر به مهمانان خدمات ارائه خواهند داد.

فرماندار اصفهان:  شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود
فرماندار اصفهان: شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود

فرماندار اصفهان گفت: رصد لحظه‌ای شعب و اعضای شعب در این دوره از انتخابات در دستور کار است.

خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت
خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مترو اصفهان از پنجم اسفندماه تا پایان سال تا ساعت ۲۲ به شهروندان خدمات می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است