کد خبر : 254839
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - 13:20
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

چمران: دلیل فرونشست بزرگراه آزادگان، سرقت لوله آب بود

چمران رییس شورای شهر تهران به فرونشست بزرگراه آزادگان و تذکر یکی از اعضا در جلسه قبل گفت: ناگفته نماند که فرونشست این بزرگراه با دیگر فرونشست‌ها متفاوت است چرا که فرونشست‌های دیگر به خاطر استفاده زیاد از آب‌های زیرزمینی است اما فرونشست بزرگراه آزادگان به خاطر سرقت لوله آب انجام شده است و این مسئله سبب فرونشست این بزرگراه شده است.

چمران: دلیل فرونشست بزرگراه آزادگان، سرقت لوله آب بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: رییس شورای شهر تهران گفت: متأسفانه شاهد سرقت لوله‌های آب در سطح شهر هستیم.

مهدی چمران در حاشیه برگزاری یکصدو شصت و چهارمین جلسه شورای شهر تهران گفت: در  جلسه امروز پس از تذکرات تعدادی از اعضا؛ ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گزارشی را از بازدید خود از محله جوانمرد قصاب در صحن شورا ارائه خواهد کرد و در ادامه شهردار منطقه ۲۰ توضیحاتی را بابت این بازدید ارائه می‌کند.

وی افزود: در ادامه جلسه یک نامگذاری را خواهیم داشت و پس از آن به بررسی پرونده باغات خواهیم پرداخت.

چمران در خصوص آخرین وضعیت پیش پرداخت ۶۳۰ دستگاه واگن مترو نیز عنوان کرد: روز گذشته تماس‌هایی را با معاونین و مدیران بانک مرکزی داشته‌ایم و به ما اعلام کرده‌اند امروز یا فردا این موضوع از طریق بانک مرکزی به بانک شهر ابلاغ خواهد شد و در واقع این مسئله پیگیری می‌شود. البته بنا بر هماهنگی‌های انجام شده قرار است ۶۳۰ دستگاه واگن به ۷۰۰ دستگاه برسد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به فرآیند پیش پرداخت ۶۳۰ دستگاه واگن مترو گفت: پس از این مرحله ساخت پروسه واگن‌ها از طریق کشور سازنده انجام خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود به تدریج این واگن‌ها وارد چرخه حمل و نقل شود؛ اما به هر ترتیب زودتر از یک سال این اقدام انجام نخواهد شد.

وی همچنین در خصوص آغاز به کار طرح هوشمند پارک حاشیه‌ای در پایتخت از سوی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از روز گذشته گفت: به هر حال برخی‌ها با اجاره پارک، کاسبی جدیدی را انجام دادند و اینگونه اقدامات و پلاک‌خوانی هوشمند می‌تواند این موارد را مرتفع بسازد. چرا که خیابان برای همه است و باید شهروندان به صورت عادلانه از آن استفاده کنند و به هر حال این هم تجربه‌ای برای مدیریت شهری خواهد بود.

چمران در ادامه به فرونشست بزرگراه آزادگان و تذکر یکی از اعضا در جلسه قبل گفت: ناگفته نماند که فرونشست این بزرگراه با دیگر فرونشست‌ها متفاوت است چرا که فرونشست‌های دیگر به خاطر استفاده زیاد از آب‌های زیرزمینی است اما فرونشست بزرگراه آزادگان به خاطر سرقت لوله آب انجام شده است و این مسئله سبب فرونشست این بزرگراه شده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سرقت لوله‌های آب و سیم و کابل‌های برق گفت: متاسفانه پس از سرقت کابل‌های برق و دریچه‌های آب در سطح شهر، شاهد سرقت لوله‌های آب هستیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی که برخی از کارشناسان شهری ادعا دارند که بیشترین شهرفروشی در دوره مدیریت زاکانی نسبت به ادوار گذشته بوده و بیشتر شده است گفت: در این زمینه شهردار تهران آمار و ارقام را اعلام کردند و پاسخ لازم را دادند. البته شهرفروشی یک موضوعی است که در برخی از موارد قانون اجازه این مسئله را داده است. اما در کل میزان شهرفروشی در دوره مدیریت فعلی با ادوار گذشته تفاوتی نداشته است.

اخبار مرتبط:
اگر شهروندان هم مانند آقای صدیقی عذرخواهی کنند برایشان پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود؟
اگر شهروندان هم مانند آقای صدیقی عذرخواهی کنند برایشان پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود؟

چنانچه شهروندی از طریقی غیر‌قانونی ملک یا مالی را تحصیل کند و به محض کشف موضوع ابتدا مدعی شود امضای وی جعل شده و سپس مشخص شود این ادعا کذب بوده و سند توسط همین شهروند امضا شده، اقدام به عذرخواهی و سپس مال تحصیل شده از طریق غیر‌قانونی را مسترد کند، بدون تشکیل پرونده‌‌ قضایی و تفهیم اتهام، قضیه مرتفع می‌شود؟

فعال شدن گشت ارشاد در میدان ونک I ببینید
فعال شدن گشت ارشاد در میدان ونک I ببینید

تصویری از فعال شدن گشت ارشاد در میدان ونک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند
دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند

خانم لطیفیان همسر و نگار عابدزاده دختر احمدرضا عابدزاده بعدازظهر امروز به دلیل کشف حجاب در یکی از خیابان های شمال شهر تهران مورد تذکر ماموران طرح عفاف و حجاب قرار گرفته و سپس بازداشت شدند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است