شبکه بزرگ قاچاق کالا به کشور در اصفهان زمین‌گیر شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام شبکه بزرگی که به صورت سازمان یافته و کاملاً حرفه‌ای اقدام به وارد کردن محموله‌های بزرگ کالای قاچاق به کشور می‌کردند، خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: مجموعه فراجا بعد از نام گذاری سال ۱۴۰۲ به نام سال مهار تورم و رشد تولید علاوه بر اولویت‌هایی که تعریف شده بود، محور اصلی برنامه‌های خود در سال جاری را بر روی مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدکنندگان داخلی متمرکز کرد و در استان اصفهان هم با فعال سازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا وظایف تک تک یگان‌ها را در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال را تعیین و ابلاغ کردیم.

به نوشته فارس؛ وی افزود: مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با همکاری مجموعه سربازان گمنام امام زمان(عج) در فراجا با اشراف اطلاعاتی خود موفق شدند شبکه بزرگی که به صورت سازمان یافته و کاملاً حرفه‌ای مبادرت به ورود کالاهای قاچاق به استان‌های مرکزی کشور و پایتخت می‌کرد را شناسایی و تحت رصد هوشمندانه خود قرار دهند.

میرحیدری گفت: مأموران با اشراف اطلاعاتی در چند عملیات پیچیده، هماهنگ و ضربتی ۵۳ نفر از اعضای شبکه مذکور را در ۴ استان کشور دستگیر و بیش از ۳ هزار میلیارد انواع کالای خارجی قاچاق شامل پارچه، لوازم خانگی، پوشاک، کیف و کفش، لوازم یدکی، لوازم الکتریکی، خشکبار، ابزار آلات، سیگار را کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در این عملیات ۳۳ دستگاه کامیون کشنده و ۳ دستگاه اتوبوس مسافربری حامل کالای قاچاق و همچنین ۱۰ دستگاه خودروی خارجی لوکس و گرانقیمت که به عنوان راه پاک کن عمل کرده و مسؤولیت انتقال محموله‌های قاچاق به محل های دپوی کالا در استان‌های مختلف را برعهده داشتند، توقیف شدند.

وی خاطرنشان کرد: باند مذکور با تغییر دادن مدام پلاک خودروها، جعل اسناد گمرکی، دور زدن ایستگاه‌های ایست و بازرسی و سایر شیوه‌ها توانسته بودند از دست قانون فرار کرده و محموله‌های قاچاق را وارد کشور کنند اما با هوشیاری و اقدام مجاهدانه مأموران پلیس این شبکه از هم پاشید.

میرحیدری به کشف یک کیلو طلا و تعدادی سلاح و مهمات از این شبکه خبر داد و گفت: تمامی متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شدند اما تحقیقات پلیس برای کشف سایر ابعاد فعالیت مجرمانه این باند کماکان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: لازم می‌دانم تا از تمامی کسانی که در متلاشی کردن این شبکه بزرگ که ضربه سنگینی را به اقتصاد و تولیدکنندگان کشور وارد می‌آوردند و پیاده‌ساز اهداف دشمن هستند، تلاش کردند صمیمانه تقدیر و تشکر کرده و امیدوارم با اقدام انقلابی دستگاه قضائی ریشه این گونه افراد خشکانده شده و کارآفرینان، تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی بتوانند با تلاش بیشتر در زمینه بهبود شرایط اقتصادی کشور عمل کرده و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند.