کد خبر : 236770
انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - 00:10
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

تنفس هوای “پاک” در سه شهر خوزستان

طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز سه شهر خوزستان در وضعیت "پاک" بوده است.

تنفس هوای “پاک” در سه شهر خوزستان

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (۲ فروردین ماه) طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای اندیمشک، شوشتر و ماهشهر در شرایط “پاک” بوده است.

شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه نیوساید اهواز نیز ۶۳، در ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۶۱ و در ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز نیز ۵۶ و در ایستگاه آبادان ۶۲ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت “قابل قبول” بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

مسئولیت اجتماعی فولاد خوزستان از جاده قلعه چنعان گذشت
مسئولیت اجتماعی فولاد خوزستان از جاده قلعه چنعان گذشت

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است