کد خبر : 236147
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - 06:28
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

آب پشت سدهای خوزستان در حال مدیریت است/ نگرانی بابت وقوع سیل وجود ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: در حال حاضر هیچ نگرانی برای وقوع سیلاب در خوزستان وجود ندارد و آب پشت سدهای استان در حال مدیریت شدن است.

آب پشت سدهای خوزستان در حال مدیریت است/ نگرانی بابت وقوع سیل وجود ندارد

محمد خانچی در خصوص احتمال وقوع سیلاب در خوزستان و وضعیت مدیریت سدهای استان اظهار کرد: وضعیت ذخایر آبی سد کرخه به شکلی است که میزان رهاسازی آب در آن به منظور استفاده و تامین کشت‌ها و نیازهای کشاورزی است و با مدیریتی که در حال انجام است نگرانی از نظر وقوع سیلاب در این سد وجود ندارد.

وی بیان اینکه آب سد دز نیز در حال مدیریت است تا مثل سیلاب ۹۸ دچار مشکل نشویم، گفت: مسئولان سد با اعمال مدیریتی که انجام می‌دهند به دنبال آن هستند تا شرایطی به وجود نیاید تا آب به صورت یکباره رهاسازی شود و برای پایین دست مشکل ایجاد کند.

خانچی عنوان کرد: مدیریت اعمال شده در حال حاضر به شکلی است که آب پشت این سد با آرامش رهاسازی شود و برای پایین دست مشکل‌ساز نشود هر چند که هنوز با آن شرایط فاصله بسیاری دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ نگرانی برای وقوع سیلاب در خوزستان وجود ندارد و آب پشت سدهای استان در حال مدیریت شدن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: امیدواریم بارش‌هایی که در استان و بالادست استان به وقوع می‌پیوندد ادامه‌دار باشد زیرا رحمت الهی است و امیدواریم این مساله برای پایین دست مشکل‌ساز نشود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است