کد خبر : 235354
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - 12:14
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

نوجوانان قربانیان اصلی حوادث چهارشنبه‌سوری هستند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان گفت: متأسفانه مواردی که در حوادث چهارشنبه آخر سال اتفاق می‌افتد اکثراً برای سنین پایین و زیر ۲۰ سال و حتی به صورت خانوادگی اتفاق می‌افتد.

نوجوانان قربانیان اصلی حوادث چهارشنبه‌سوری هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فرهاد حیدری رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان ظهر امروز در نشست خبری با موضوع خطرات و حوادث ناشی از چهارشنبه آخرسال اظهار کرد: تعداد مأموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی در طول سال عدد قابل‌توجهی را نشان می‌دهد به‌طوری‌که در یازده ماه ابتدای سال ۲۶۳ هزار و ۳۳۰ مأموریت انجام گرفت؛ شاید حجم مأموریت‌های مربوط به چهارشنبه‌سوری در مقایسه با این رقم بسیار زیاد نباشد اما از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به این موضوع که متأسفانه مواردی که در حوادث چهارشنبه آخر سال اتفاق می‌افتد اکثراً برای سنین پایین و زیر ۲۰ سال اتفاق می‌افتد افزود: این موضوع بسیار اهمیت دارد چراکه افرادی هستند که قرار است در آینده نیروی کار باشند و ممکن است این حادثه مسبب مشکلاتی برای آن‌ها شود که تا آخر عمر دست به گریبان آن باشند.

حیدری تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم در حوادث چهارشنبه آخر سال این است که متأسفانه این حوادث به‌صورت خانوادگی اتفاق می‌افتد یعنی زمانی که انتظار می‌رود خانواده‌ها از ورود فرزندان خود جلوگیری کنند سال گذشته شاهد این بودیم که تعداد زیادی از حوادث به‌صورت خانوادگی اتفاق افتاد و توصیه می‌کنیم که خانواده‌ها ضمن اینکه همکاری نکنند، جلوگیری بکنند از این اقدامات خطرناکی که ممکن است فرزندانشان داشته باشند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به قسمت‌هایی از بدن که در این حوادث دچار آسیب می‌شوند گفت: شایع‌ترین عضوی که دچار آسیب می‌شود معمولاً دست و بعدازآن سر، صورت و چشم است که هرکدام از این اعضا که آسیب ببینند به عملکرد فرد در آینده تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه شدت حوادث سال گذشته به نسبت سال‌های قبل آن بیشتر بود، خاطرنشان کرد: از ۷۸ موردی که سال گذشته به اورژانس ۱۱۵ مراجعه کردند ۴۵ مورد آسیب‌دیدگی از ناحیه دست بود و ۲ مورد از آن نیز منجر به قطع عضو شد.

حیدری عنوان کرد: بسیاری از مأموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی قابل‌پیشگیری نیستند اما در خصوص چهارشنبه آخرسال ۱۰۰ درصد موارد قابل‌پیشگیری است به‌شرط اینکه اقدامات اولیه را رعایت کنند.

اخبار مرتبط:
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: مرطوب شدن بخشی از تالاب گاوخونی سبب شد تا فلامینگوها برخلاف سال‌های قبل به این تالاب بیایند.

یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد
یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد

مدیر پایگاه سیلک کاشان گفت: سنگ قبری از منطقه‌ای ثبت شده در ۳۰ کیلومتری غرب کاشان کشف شده که مربوط به دوران متاخر اسلامی و دورۀ صفویه است.

۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند
۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان گفت: طبق سیاست‌های کمیته امداد کشور، برای ۳۳ هزار خانواده مددجویان امداد در کشور مسکن آماده و تکمیل شده که سهم استان اصفهان در این زمینه ۸۳۷ مسکن بوده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است