کد خبر : 234281
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - 10:42
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

معاون اجرایی مجلس استعفا داد/ قلی ها، قربانی شکست قالیباف از جبهه پایداری شد؟/ فامیل حاج منصور ارضی، معاون بَذرپاش می‌شود

محمدباقر قالیباف با استعفای محمدعلی قلی ها معاون اجرایی مجلس موافقت کرد.

معاون اجرایی مجلس استعفا داد/ قلی ها، قربانی شکست قالیباف از جبهه پایداری شد؟/ فامیل حاج منصور ارضی، معاون بَذرپاش می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رئیس مجلس با استعفای علی محمد قلی ها معاون اجرایی مجلس موافقت کرد. او همچنین علیرضا شریفی را با حفظ سمت تا تعیین معاون اجرایی مجلس، مسئول تمشیت امور معاون اجرایی مجلس منصوب کرد.

معاون اجرایی مجلس از معاونت های مهم مجلس شورای اسلامی است. اما در عین حال قالیباف بیشترین تغییر را در طول مسئولیت خود در این معاون داشته! محمدباقر قالیباف ۱۸ خرداد ۱۳۹۹  سردار حمید اصلانی که در سوابق خود معاونت اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز دارا بود، به عنوان معاون اجرایی خود منصوب کرد اما بعد از ۶ ماه در ۲۸ آبان ۱۳۹۹ سردار اصلانی را برکنار و حسنعلی غفاری را به عنوان معاون اجرایی منصوب کرد. البته قالیباف برای اصلانی حکم جدید زد و او را رئیس مرکز حراست قوه مقننه انتخاب کرد که بعد از چند ماه اصلانی از این پُست کنار رفت و جای خود را به حسین عرفانیان داد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ قالیباف دومین معاون اجرایی خود را نیز تغییر داد و علی محمد قلی ها داماد برادر منصور ارضی که پیش از این در زمان شهرداری قالیباف در تهران مدیرعامل مترو بود را به عنوان معاون جدید اجرایی منصوب کرد.

سومین معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی نیز بنا بر آنچکه در نامه سیدمحمد جواد شوشتری رئیس حوزه ریاست مجلس به تاریخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ خطاب به مدیران معاون اجرایی مجلس اعلام شده است، از سمت خود استفا داده اما پیگیری های خبرنگار پارلمانی سایت مدارا حاکی از آن است که قلی ها در اصل از معاونت اجرایی مجلس برکنار شده است.

ماجرای دلخوری قالیباف از قلی ها از آنجا آغاز شده که قلی ها بر خلاف نظرات قالیباف در جریان رای اعتماد به مهرداد بذرپاش عمل کرد. قالیباف مخالف حضور بذرپاش در وزارت راه و شهرسازی بود و مجتبی توانگر نماینده تهران در مجلس و از نمایندگان نزدیک به قالیباف در توئیتی با انتقاد از بذرپاش نوشت چرا این‌قدر ولع قدرت داری؟

دلخوری قالیباف از قلی ها در انتخابات ریاست دیوان محاسبات شدت بیشتری یافت و قلی ها باز هم برخلاف نظر رئیس مجلس عمل کرد. پژمان پشمچی زاده معاون نظارت قالیباف که از یاران او در شهرداری تهران بود همراه با سیداحمدرضا دستغیب نماینده مجلس هشتم و نهم و از نمایندگان نزدیکان به علی لاریجانی دو گزینه ریاست دیوان محاسبات بودند که از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به صحن معرفی شدند اما در نهایت باز هم آن طور که قالیباف در نظر داشت پیش نرفت و با حمایت جبهه پایداری دستغیب به ریاست دیوان محاسبات رسید و قالیباف شکست خورد.

قلی ها را می توان قربانی شکست قالیباف هم در رای اعتماد به بذرپاش که نزدیک به جبهه پایداری است و هم رای اعتماد نمایندگان جبهه پایداری به دستغیب نامید که البته بنابر شنیده های خبرنگار مدارا به وزارت راه و شهرسازی می رود تا یکی از معاونین کیلیدی مهرداد بذرپاش در این وزارتخانه شود.

*خبرنگار: داوود اکبری کیا

اخبار مرتبط:
صادق زیباکلام: جمهوری اسلامی از نظر نظامی شانسی در برابر اسرائیل ندارد / در عملیات وعده صادق، چقدر خسارت به اسرائیل وارد شده؟
صادق زیباکلام: جمهوری اسلامی از نظر نظامی شانسی در برابر اسرائیل ندارد / در عملیات وعده صادق، چقدر خسارت به اسرائیل وارد شده؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: این موازنه یک بعد دیگر هم دارد و آن این است که در نتیجه عملیات شنبه شب ایران، چقدر خسارت به اسرائیل وارد شده؟ سوال مهمتر این است که در نتیجه زدن اسرائیل چقدر خسارت وارد شد؟ من فکر نمی‌کنم ایران خودش را موظف بداند که به هر اقدامی از جانب اسرائیل پاسخ بدهد.

آقاتهرانی، نماینده عضو جبهه پایداری: بازگشت گشت ارشاد موفقیت‌آمیز بود
آقاتهرانی، نماینده عضو جبهه پایداری: بازگشت گشت ارشاد موفقیت‌آمیز بود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس پای کاربران اجرای طرح نور پلیس است و الحمدالله این طرح با موفقیت حرکت می‌کند. امیدواریم طرح عفاف و حجاب که به شورای نگهبان ارسال شده هرچه زودتر تقویت و به یک قانون تبدیل شود و مردم ما قانونمند هستند و به قانون عمل می‌کنند.

حاجی دلیگانی: از برخورد با زنان بی‌حجاب، حمایت می‌کنم
حاجی دلیگانی: از برخورد با زنان بی‌حجاب، حمایت می‌کنم

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مدعی شد: از دستگاه‌ها می‌خواهیم به تکالیف و وظایفشان در حوزه حجاب وعفاف که در قانون آمده عمل کنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است