فعال سیاسی اصولگرا: رئیسی نمی‌دانست می‌خواهد در چه مسئولیتی قرار بگیرد/ شاید الان متوجه شده باشد که مدیریت اجرایی در حد ریاست جهوری یعنی چه؟

فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای رئیسی شخصیت خیلی خوبی است، اما هیچ گاه مدیر اجرایی نبوده است. مدیر قضایی با مدیر اجرایی تفاوت‌های زیادی دارد. امروز رئیس جمهور یک تیم هماهنگ اقتصادی ندارد، آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بود که حکم یک بنگاه خیریه را دارد بنابراین او قبل از قرار گرفتن در جایگاه معاون اول وظیفه‌ای در قبال پاسخگویی به مردم نداشت، اما الان او به عنوان معاون اول رئیس جمهور مسئول اقتصاد کشور است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: محمدصادق کوشکی درباره غصه‌خوری مسئولان دولت سیزدهم گفت: در اداره کشور داشتن ایمان، وجدان، معنویت، شرافت و دلسوزی خوب است، اما در کنار این ویژگی‌ها باید تخصص و توان مدیریتی به ویژه در حوزه اقتصاد نیز وجود داشته باشد که متأسفانه آن نگاه دقیق و توان مدیریتی در این دولت به اندازه کافی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دلسوزی مسئولان دولتی خوب است، اما کافی نیست، افزود: مدیران دولت آقای رئیسی یا بی تجربه و کم تجربه هستند یا به کسانی اعتماد کردند که بار‌ها در آن حوزه‌ها بلا سر مردم آورده اند. متأسفانه مغز متفکر دولت آقای رئیسی در حوزه اقتصاد همانی است که در دولت‌های آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی و روحانی نیز همین نقش را ایفا می‌کرد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: اطلاع مسئولان از قیمت‌ها خوب است، اما کافی نیست. آن وزیر محترمی که می‌گوید «من از بازار خرید می‌کنم»، باید این نکته را درنظر بگیرد که او بالاخره پول دارد و خرید می‌کند، اما خیلی مردم پولی برای خرید ندارند و صرفا ویترین مغازه‌ها را نگاه می‌کنند.

وی درباره بی برنامگی دولت برای عبور دادن کشور از وضعیت موجود افزود: آقای رئیسی شخصیت خیلی خوبی است، اما هیچ گاه مدیر اجرایی نبوده است. مدیر قضایی با مدیر اجرایی تفاوت‌های زیادی دارد. امروز رئیس جمهور یک تیم هماهنگ اقتصادی ندارد، آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بود که حکم یک بنگاه خیریه را دارد بنابراین او قبل از قرار گرفتن در جایگاه معاون اول وظیفه‌ای در قبال پاسخگویی به مردم نداشت، اما الان او به عنوان معاون اول رئیس جمهور مسئول اقتصاد کشور است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: آقای رئیسی در آستان قدس رضوی فعالیت‌های خیریه انجام می‌داد، اما مردم از آستان قدس توقع رسیدگی به معیشت شان را ندارند، اما از کارخانه دار و تولیدکننده گرفته تا کارگران، کارمندان، معلمان و بازنشستگان همه از دولت در حوزه اقتصادی مطالبه می‌کنند و دولت نیز باید پاسخگوی ۸۵ میلیون نفر باشد.

وی افزود: آقای رئیسی نمی‌دانست می‌خواهد در چه مسئولیتی قرار بگیرد، الان شاید متوجه شده باشد که مدیریت اجرایی در حد ریاست جهوری یعنی چه؟ معتقدم اگر آقای رئیسی اطلاعات امروز را می‌داشت، هیچ گاه نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شد، چون عمده کسانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شوند اساسا درکی از عظمت مسئله ندارند، بر همین اساس وعده‌های عجیب و غریب می‌دهند.

کوشکی گفت: نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ وعده‌هایی می‌دادند که کاملا مشخص بود هیچ درکی از عمق مسئولیت ریاست جمهوری ندارند. برخی شان آنقدر قاطعا حرف می‌زدند که آدم وحشت می‌کرد. کسی که بداند ریاست جمهوری یعنی چه؟ یک وعده به مردم نمی‌دهد و فقط می‌گوید «تلاش می‌کنم تا انشاءالله بتوانم به کمک شما وضع موجود را حفظ کنم.»

وی افزود: امروز فقط بازنشستگان کلی مطالبه از دولت دارند و به همین دلیل یقه رئیس جمهور را می‌گیرند، کاری هم به این ندارند که دولت پول دارد یا ندارد. سال آینده کارمندان، کارگران و معلمان از دولت افزایش حقوق می‌خواهند، ضمن آنکه ثبات بازار را نیز طلب می‌کنند. فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان نیز توقع دریافت کمک از دولت دارند بنابراین کسی که در جایگاه ریاست جمهوری قرار می‌گیرد باید بتواند پاسخگوی این مطالبات باشد یا باید بتواند مردم را قانع کند.