کد خبر : 233477
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - 09:57
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

انتقاد «محسنی اژه‌ای» از اقدامات امنیتی ایجاد شده از فرودگاه اراک تا استانداری

رئیس قوه قضائیه گفت: امنیت لازم است اما آن هم باید به مقدار ضرورت اکتفا شود. بنده مسئول امنیت نیستم و قصد دخالت در کار دیگران را ندارم اما احساس می کنم شاید نیازی نباشد این مقدار از وقت نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوزه گرفته شود.

انتقاد «محسنی اژه‌ای» از اقدامات امنیتی ایجاد شده از فرودگاه اراک تا استانداری

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۸ اسفند در دیدار با کارکنان دستگاه قضایی استان و قضات استان مرکزی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امید است که خداوند توفیق دهد که بتوانیم با انجام به وظایف خود، در راستای تحقق اهداف الهی و خدمت به مردم گام برداریم.

وی خطاب به مسئولان و کارکنان دستگاه قضا گفت: هر مقداری که ممکن است باید از تشریفات و تجملات بکاهید، تجملات و تشریفات گاهی اوقات زیان می رساند و هرچه در این شرایط بتوانیم از تجملات بکاهیم، این امر پسندیده است.

ریاست قوه قضاییه با اشاره به طی مسیر از فرودگاه اراک تا استانداری و اقدامات امنیتی انجام شده در این مسیر اظهار کرد: امنیت لازم است اما آن هم باید به مقدار ضرورت اکتفا شود. بنده مسئول امنیت نیستم و قصد دخالت در کار دیگران را ندارم اما احساس می کنم شاید نیازی نباشد این مقدار از وقت نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوزه گرفته شود.

محسنی اژه ای با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: باید خود را آماده ورود به ضیافت الهی کنیم تا بهره برداری و ورود خوبی به این ماه پربرکت داشته باشیم، در این ماه باید بتوانیم کاری کنیم تا انسان های مفیدی باشیم و مودت و خیرخواهی برای همگان داشته باشیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر خاطرنشان کرد: دشمنان و بدخواهان و افراد ضد ارزش تلاش زیادی کردند که کشور را به هم بریزند و بتوانند در کشور بیش از آنچه ملاحظه شد مشکلات ایجاد کنند، دشمن به این مقدار قانع نبود و قصد بهم ریختن و تجزیه کشور را داشت.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: دشمن امید زیادی داشت که بتواند بیش از این کارهای دیگری در کشور انجام دهد و دست به اقداماتی زد که برای کشور و مردم زحماتی ایجاد کرد، اما نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و دستگاه های مختلف و مردم در راستای مقابله با این برنامه های دشمن تلاش کرد؛ البته در راس همه اینها لطف خداوند شامل مردم و کشور شد.

وی ادامه داد: تلاش های زیادی توسط دشمنان صورت گرفت که پیام نظام اسلامی از مرزهای ایران خارج نشود و این نظام رشد نداشته باشد اما موفق نشد. دشمن تمام توان خود را به کار گرفت و تمام ابزارهای خود را روی میز گذاشت و یک راهبرد ترکیبی را با استفاده از همه این ابزارها برای مقابله با این نظام به کار گرفتند اما خداوند بسیاری از این توطئه ها را خنثی کرد.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: دشمن چند سال برای تعلیم و تجهیز نیروهای خود تلاش کرد و انواع و اقسام رسانه ها را با پمپاژ دروغ آماده کرد، اما با همراهی مسئولان و مردم این توطئه ها خنثی شد. فراخوان های زیادی نیز از سوی دشمن برای عدم حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن منتشر شد و تصور دشمن بر این بود که ما دهه فجر تلخی خواهیم داشت و پیش بینی کرده بودند که افراد معاند وارد شوند و مقابله با مردم داشته باشند، اما هیچ اقدامی نتوانستند در دهه فجر انجام دهند و به آنچه می خواستند نرسیدند.

اخبار مرتبط:
نیروی انتظامی از کجا به این نتیجه رسیده که اکثریت مردم خواستار برخورد با بی‌حجابی هَستند؟
نیروی انتظامی از کجا به این نتیجه رسیده که اکثریت مردم خواستار برخورد با بی‌حجابی هَستند؟

باید توجه کنیم اینکه نیروی انتظامی می‌گوید مثلا طرح نور براساس خواست مردم اجرائی شده است، این خواست از کجا ناشی می‌شود؟ نیروی انتظامی از کجا به این نتیجه رسیده است که اکثریت مطلق مردم خواهان این هستند که در این موارد برخورد قانونی صورت بگیرد؟

واکنش یک جامعه‌شناس به بازگشت گشتِ ارشاد / بخارایی: در متون دینی هم اصراری بر انجام اعمال دینی نیست
واکنش یک جامعه‌شناس به بازگشت گشتِ ارشاد / بخارایی: در متون دینی هم اصراری بر انجام اعمال دینی نیست

احمد بخارایی گفت: در چنین شرایطی باید منتظر گسست و انحطاط اجتماعی باشید! هیچ جامعه‌ای مجاز نیست هنجار را به ناهنجار تبدیل کند و در جامعه ما، در حیطه دینی هم می‌توان هنجارها را بررسی کرد. وقتی در متون دینی توصیه می‌شود که اصراری بر انجام اعمال دینی نیست، این یعنی هنجار. کسی نمی‌تواند از آن تفسیر دیگری داشته باشد.

نماینده مجلس: وزارتخانه‌ها، بانک‌ها و نهادهای دولتی مشمول تعطیلی پنجشنبه می‌شوند
نماینده مجلس: وزارتخانه‌ها، بانک‌ها و نهادهای دولتی مشمول تعطیلی پنجشنبه می‌شوند

علی بابایی‌کارنامی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت تصویب قانون افزایش تعطیلات آخر هفته، بانک‌ها نیز مشمول این قانون می‌شوند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است