کد خبر : 233422
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - 11:42
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

فرماندار ویژه کاشان:کارخانه سرب مجوز محیط زیست ندارد

فرماندار ویژه کاشان گفت:استقرار کارخانه سرب در کاشان در مکان کنونی خلاف ضوابط محیط زیست بوده و هیچگونه مجوزی از اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ندارد.

فرماندار ویژه کاشان:کارخانه سرب مجوز محیط زیست ندارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدشریف زارعی در نشست خبری با موضوع وضعیت کارخانه سرب کاشان افزود: این کارخانه در محور جاده قدیم کاشان_قم قرار دارد،طبق جمع بندی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، ایجاد کارخانه سرب در مکان یادشده، مغایر ضوابط محیط زیستی است و در سامانه جامع محیط زیست کشور هم با ایجاد آن مخالفت شده است.

به نوشته ایرنا؛ وی اظهار کرد: آلاینده های تولیدی این کارخانه خطرناک بوده و طبق نظر سازمان حفاظت محیط زیست استقرار این واحد خلاف مقررات است و سرمایه گذار باید در خصوص این موضوع تدبیر کند،ما هم برای سرمایه گذار تسهیل گری می کنیم تا در مکانی دیگر اقدام به تولید داشته باشد.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: استقرار این کارخانه در مکان کنونی بدون طی مراحل قانونی بوده و به لحاظ آمایش سرزمینی و سلامت مضر و آلاینده است و مراحل مربوط برای اقدام قضایی در حال انجام است.

زارعی گفت:اگر این کارخانه با رعایت ضوابط زیست محیطی در مکان مناسب جانمایی شود، آلایندگی منتقل نمی شود و ما زمینه جابجایی این شرکت را فراهم می کنیم.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است