کد خبر : 233189
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - 12:16
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

سرعت غیر مجاز عامل ۴۵ درصد تصادفات جاده‌ای اصفهان

رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: سرعت غیر مجاز، عامل ۴۵ درصد از تصادفات جاده‌ای استان اصفهان است.

سرعت غیر مجاز عامل ۴۵ درصد تصادفات جاده‌ای اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ اصغر زارع با بیان اینکه انندگان باید از حرکت با سرعت غیرمجاز پرهیز کنند، اظهار داشت: عامل ۴۵ درصد از تصادفات جاده‌ای استان اصفهان ناشی از سرعت غیرمجاز است.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به اهمیت استفاده از کمربند ایمنی گفت: علاوه بر رانندگان سرنشینان هم بایستی از کمربند ایمنی استفاده کنند چراکه تحقیقات نشان داده که صدمات وارده به سر و قفسه سینه، عامل بسیاری از تلفات جاده‌ای است.

رئیس پلیس راه استان اصفهان خاطر نشان کرد: رانندگان نباید حین رانندگی از تلفن همراه استفاده کنند و کمتر با سرنشینان وسیله نقلیه صحبت کنند و حین رانندگی بطور کامل به طرف جلو توجه داشته باشند.

وی افزود: سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از خطوط ممتد وسط راه‌ها، عبور از مرز زندگی است. به ظرفیت خودرو از حیث میزان بار و تعداد سرنشین که در کارت وسیله نقلیه نوشته شده توجه کنید. از سوار کردن افراد در قسمت بار وانت بارها و کامیون‌ها خود داری کنید.

سرهنگ زارع گفت: هرگز وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی را در راه‌ها مورد استفاده قرار ندهید. رانندگی وسیله نقلیه را به افراد فاقد گواهینامه و یا کم تجربه واگذار نکنید و در نهایت به موتورسیکلت سواران هم توصیه می‌کنیم که حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند؛ چراکه بیشترین تلفات موتورسوران براثر صدمات وارده به سر است.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است