کد خبر : 232218
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - 17:30
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

یک اقتصاددان: ماشین چاپ پول از کنترل خارج شده‌است

یکی از اقتصاددان‌ها با اشاره به روند صعودی نرخ ارز گفت ماشین چاپ پول از کنترل خارج شده‌است.

یک اقتصاددان: ماشین چاپ پول از کنترل خارج شده‌است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: به گفته علی فراقی کارشناس اقتصادی در برهه زمانی قرار داریم که نرخ ارز به صورت افسار گسیخته‌ای در حال بالا رفتن است، موردی که ناگزیر به تجربه آن هستیم و ماشین چاپ پولی که به جای کاهش سرعت انگار دیگر ترمز آن مدت هاست از کنترل خارج شده و یکی پس از دیگری بازارهای مختلف را دستخوش تغییرات می‌کند.

باین کارشناس اقتصادی تشریح کرد: هرچند قبل تر نسبت به رشد ناگزیر بازار سرمایه صحبت شده بود ولی زمانی که این حجم از پول را مشاهده می‌کنیم که در دیگر بازارها قله‌ها را یکی پس از دیگری فتح می‌کند و عملاً هم برای فرار از تورم افسارگسیخته موجود است بهترین راه ممکن می‌تواند بازار سرمایه باشد.

فراقی اضافه کرد: برای راهکار حال حاضر بازار که دلار ۴۹ هزارتومانی و سکه ۲۹ میلیون تومانی را لمس کردیم با توجه به عدم اعتماد موجود در حال حاضر بازار سرمایه ولی با وجود این سیل عظیم بهترین راهکار فرستادن پالس های مثبتی از این بازار است زیرا ناچارا نقدینگی موجود به دنبال تحمیل خود است و چه بسا بهتر وارد صنایع، شرکت‌ها و تولید کنندگان شود تا عملاً در بازارهایی که صرفاً در انتها نتیجه معقول نخواهند داشت.

اخبار مرتبط:
۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر / کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی
۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر / کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی

اگر بخواهید برای خرید ارز دولتی اقدام کنید باید سراغ صرافی‌های بانکی بروید. برای دریافت نوبت صرافی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان از متقاضیان گرفته می‌شود.

فیش عیدی بازنشستگان کارگری ناپدید شد!
فیش عیدی بازنشستگان کارگری ناپدید شد!

فیش‌های عیدی بازنشستگان کارگری قابل رویت نیست. چهارشنبه هفته گذشته، فیش‌های عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سامانه مربوطه بارگذاری شد اما از اواخر روز پنجشنبه و جمعه، این فیش‌ها قابل دستیابی نبود.

جزئیات «طرح سپرده گذاری اتباع و مهاجرین خارجی» در ایران
جزئیات «طرح سپرده گذاری اتباع و مهاجرین خارجی» در ایران

سازمان ملی مهاجرت جزئیات کامل طرح جذب و مدیریت منابع مالی و سپرده‌گذاری اتباع و مهاجرین در زنجیره‌های تولید (طرح سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون تومانی) را اعلام کرد. سازمان ملی مهاجرت تأکید دارد این طرح اختیاری بوده و تسهیلات متعددی از جمله قسط بندی ۱۰ ماهه و ۲۰ ماهه برای متقاضایان در نظر گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است