کد خبر : 231906
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - 14:21
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

پلیس: اغلب گوشی‌های سرقتی به خارج کشور ارسال می‌شوند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۴۰ نفر از سارقان در طرح تشدید مبارزه با سرقت در پایتخت خبر داد و گفت: ۵۱ باند سرقت شناسایی و منهدم شدند.

پلیس: اغلب گوشی‌های سرقتی به خارج کشور ارسال می‌شوند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۴۰ نفر از سارقان در طرح تشدید مبارزه با سرقت در پایتخت خبر داد و گفت: ۵۱ باند سرقت شناسایی و منهدم شدند.

سردار عباسعلی محمدیان؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ پیش از ظهر امروز در حاشیه طرح “رعد” پلیس آگاهی پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های اصلی و عمده اقدامات پلیس پیشگیری از سرقت است؛ البته کشف اموال مسروقه هم در امر پیشگیری از سرقت تاثیرگذار است.

وی افزود: همانطور که سردار رادان فرمانده کل انتظامی گفته بود طرح تشدید مبارزه با سارقان در کشور اجرا شده است و در تهران هم نتایج خوبی داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: در این مرحله از طرح کاشف که در امتداد همان طرح تشدید مبارزه با سارقان است، ۵۱ باند سرقت شناسایی و منهدم شده‌اند.

محمدیان با بیان اینکه ۲۴۰ نفر از سارقین پایتخت دستگیر شده‌اند، گفت: ۸۰ درصد این افراد یعنی ۱۸۴ نفر دارای سابقه سرقت هستند.

وی با اشاره به عاقبت گوشی‌های مسروقه و آنچه که در انتظارشان هست، گفت: بخش زیادی از تلفن‌های همراه سرقتی از کشور خارج می‌شوند و بخش دیگری از آن‌ها توسط مالخران اوراق می‌شوند.

رئیس پلیس تهران ادامه داد: طلا‌های مسروقه ذوب می‌شوند و نتیجه تمامی این اقدامات به مالخران و فعالیت آن‌ها گره خورده است.

محمدیان خطاب به مالخران و افرادی که کالا‌های مشکوک سرقتی را خرید و فروش می‌کنند، گفت: مالخران و آن دسته از کاسبانی که اقدام به خرید و فروش کالا‌های مشکوک می‌کنند بدانند که اقدامات پیچیده پلیسی علیه آن‌ها شروع شده است و در روز‌های آینده به سراغ آن‌ها می‌رویم.

وی ادامه داد: چرخه سرقت قطع نمی‌شود مگر اینکه مالخران شناسایی و دستگیر شوند چرا که این مالخران هستند که به سرقت دامن می‌زنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با آرزوی اینکه امیدواریم روز بدون سرقت را در پایتخت ثبت کنیم، گفت: در قانون برای اسنادی که دارای سابقه هستند پیش بینی شده است تا قرار اولیه سنگینی صادر شود و احکامشان نسبت به دیگر متهمان سنگین‌تر باشد.

محمدیان در پایان با اشاره به سامانه “نما” گفت: همانطور که می‌دانید پلیس آگاهی اقدام به راه‌اندازی سامانه “نما” کرده است تا مالباختگان بتوانند در کمترین زمان اموال سرقتی خود را شناسایی کنند.

اخبار مرتبط:
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد

قوه قضاییه مدعی شد: رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.

یوهان فلودرس و سعید عزیزی با حمید نوری تبادل شدند
یوهان فلودرس و سعید عزیزی با حمید نوری تبادل شدند

آقای فلودروس از سال ۲۰۱۹ به عنوان دستیار ایلوا یوهانسون کمیسر اروپایی در امور مهاجرت خدمت کرد. سرانجام در سال ۲۰۲۱، او به سرویس اقدام خارجی اروپا (EEAS) پیوست.

اولین نظریه پزشکی قانونی در رابطه با حادثه بالگرد رئیسی اعلام شد
اولین نظریه پزشکی قانونی در رابطه با حادثه بالگرد رئیسی اعلام شد

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه طی یکسال گذشته بحران‌های مختلفی را داشتیم، گفت: اولین بحران ما در سال جدید، شهادت رییس جمهور و همکارانشان بود که مورد آزمایش قرار گرفتند و نظرات خود را به دستگاه قضایی اعلام کردیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است