کد خبر : 231718
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - 20:04
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

صنعت نیشکر جایگاه ویژه‌ای در تولید و اشتغال دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های صنعت نیشکر گفت: این صنعت با تولید محصولات استراتژیک و اشتغالی بالغ بر 26 هزار نفر، از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

صنعت نیشکر جایگاه ویژه‌ای در تولید و اشتغال دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های صنعت نیشکر گفت: این صنعت با تولید محصولات استراتژیک و اشتغالی بالغ بر ۲۶ هزار نفر، از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، آقارضا فتوحی در سی و چهارمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان خوزستان افزود: صنعت نیشکر علاوه بر ایجاد این میزان اشتغال به صورت مستقیم، به همین میزان اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی افزود: فعالیت شرکت توسعه نیشکر پس از انقلاب اسلامی شکل گرفت و به عنوان ظرفیتی مهم در خوزستان در دو حوزه تولید و اشتغال با تولید محصولات متنوّع، شکوفا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در ادامه خوزستان را پایتخت اقتصادی کشور نامید که در حوزه‌های مختلف ظرفیت بالایی دارد و به عنوان تکیه‌گاه ایران اسلامی محسوب می‌شود.

به گفته فتوحی خوزستان با تولید ۲۰ درصد تولیدات کشاورزی، قطب کشاورزی کشور است و با توجه به این ظرفیت مهم، باید با کمک نخبگان تحولی در اقتصاد و کسب و کار خوزستان ایجاد شود.

بر اساس این گزارش، سالانه حدود ۱۸میلیون تن محصول کشاورزی در این استان تولید می شود و در سال‌های اخیر رتبه نخست کشور در تولید گندم را به خود اختصاص داده و قطب تولید نیشکر است.

سی و چهارمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان خوزستان سه‌شنبه (۱۸ بهمن ماه) با حضور آیت‌الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.
در این جشنواره، دکتر عبدعلی ناصری به عنوان مدیر نمونه واحد تولیدی، مورد تقدیر قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است