کد خبر : 231586
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - 21:16
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

واکنش امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیسی به چین: دولت انقلابی در خال زده است

امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری به کشور چین گفت: دولت انقلابی در خال زده است تا شاهد این اتفاق مهم باشیم. فراهم کردن بستر این کار این است که یک تراز سیاسی با فرد مقابل دیدار کند و فرد کاری جز این نداشته باشد.

واکنش امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیسی به چین: دولت انقلابی در خال زده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز با بیان اینکه «اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم»، گفت: از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همه تلاش آمریکا این بود که نیاز همه کشورها به نفت ایران را از بین ببرد و برای این کار صادرت روزانه نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه افزایش داد. از طرف دیگر نیز هم‌پیمانان آمریکا مانند عربستان در شبانه‌روز ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنند بنابراین عملا نفت ایران از روی میز این کشورها بیرون رفت.

به نوشته ایسنا، امام جمعه اهواز بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم باز هم نفت‌فروشی و خام‌فروشی کنیم مجددا با این مصیبت‌های اقتصادی مواجه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: امروزه همه تلاش استعمارگران و اسرائیل این است که جابه‌جایی محصولات چین از مسیر آذربایجان انجام شود تا نتوانیم محصولات را از مسیر ایران عبور دهیم.

وی افزود: بنابراین اینجا متوجه می‌شویم چرا اینقدر ایران حساس است و باید مرزهای این کشور جابه‌جا نشوند و حتی اگر لازم باشد سپاهیان در مرزها مستقر شوند باید این مرزها سر جای خود بمانند؛ نمی‌گذاریم یک بار دیگر اتفاقی که در جدایی آذربایجان رخ داد، اتفاق بیفتد و مرز ما را جابه‌جا کند.

موسوی‌فرد بیان کرد: مسیر جاده‌ای ایران، بین چین و اروپا تنها مسیر مهم برای عبور محصولات است و اگر این اتفاق بیفتد امنیت پایدار اقتصادی رخ می‌دهد. زمانی که آمریکا، اروپا، چین و روسیه بدانند تنها مسیر امن، این کریدور است طبیعتا خضوع می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توانند ایران را تحریم کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری به کشور چین گفت: دولت انقلابی در خال زده است تا شاهد این اتفاق مهم باشیم. فراهم کردن بستر این کار این است که یک تراز سیاسی با فرد مقابل دیدار کند و فرد کاری جز این نداشته باشد. حداقل ۱۵ کارگروه نخبه و متخصص نیز باید شبانه‌روز در این خصوص کار کنند.

اخبار مرتبط:
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد
محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد

پورمحمدی در سال‌های اخیر سعی کرد قدری بر وجه سیاسی‌اش بیفزاید و در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که فعالیت او در جامعه روحانیت مبارز افزایش یافته و با شکل‌گیری شورای وحدت نیرو‌های انقلاب عملا او تلاش کرد بر روند سیاسی کشور تأثیر بگذارد و به تدریج شورای وحدت و پورمحمدی عملا به رقیب طیف دیگری از اصولگرایان تبدیل شد که در رأس‌اش محمدباقر قالیباف و غلامعلی حدادعادل قرار دارند؛ طیفی موسوم به شورای ائتلاف.

مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است