کد خبر : 231126
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - 03:02
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

اولتیماتوم جدی پلیس به سارقان و مالخران/ جلسه با خودروسازان برای افزایش ایمنی خودروها

فرمانده فراجا با اشاره به اجرای طرح ویژه پلیس برای مقابله با سرقت در هفت استان کشور برای سارقان و مالخران خط و نشان کشید و تاکید کرد پلیس حتما به سراغ این مجرمان خواهد رفت.

اولتیماتوم جدی پلیس به سارقان و مالخران/ جلسه با خودروسازان برای افزایش ایمنی خودروها

سردار احمدرضا رادان در حاشیه اجرای طرح ویژه مبارزه با سرقت با حضور در جمع خبرنگاران گفت:‌ طبق بررسی‌های صورت گرفته مقابله با سارقان و انواع سرقت از جمله زورگیری، سرقت به عنف و … از جمله دغدغه‌ها و مطالبات جدی مردم از پلیس است، مردم درخواست‌های بسیاری برای حل مشکل سرقت داشته‌اند و ضمن هماهنگی‌های قضایی مقرر شد به این دغدغه به صورت به حق پاسخ دهیم به طوری که مردم در آینده نزدیک به این باور برسند که با سرقت برخورد شده است.

رادان با بیان اینکه کار مقابله با سرقت و سارقان در هفت استان کشور از امروز آغاز می‌شود، گفت: در ادامه فاز دوم این طرح در تمام کشور انجام می‌شود و این کار به صورت هدفمند برای شناسایی مقر مالخران و دزدان و مقابله با آنها انجام می‌شود. اگر مقاومت هم کردند، پلیس باید مقاومتشان را بشکند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با مردم هم‌پیمان می‌شویم که به تمام دغدغه آنها به صورت شفاف، قاطع و در خور شأن آنها پاسخ خواهیم داد و این طرح را تا زمانی که دغدغه مردم کاهش پیدا کند، ادامه خواهیم داد.

رادان ادامه داد:‌ در اجرای این طرح که از امروز آغاز شد، ما به به مخفیگاه سارقان می‌رویم‌ و با سارقان و مالخران برخورد و تلاش می‌کنیم که این پدیده زشت در کشور کم شود.

وی با تاکید بر اینکه پلیس وظیفه دارد که به حکم قانون با سارقان و مالخران برخورد کند، گفت: اگر مجرمی در برابر پلیس مقاومت کرده یا از ابزاری استفاده کند که به پلیس صدمه بزند. برخورد پلیس هم با این فرد در هم قاطع و برابر قانون محکم خواهد بود.

فرمانده فراجا تصریح کرد:‌ کسانی که در سر سودای این را دارند که اقدام به سرقت اموال مردم کنند. حتما بدانند که نتیجه بعدی را خواهند دید. ما مسئول امنیت مردم هستیم و حتما باید به دغدغه مردم پاسخ دهیم و در این مورد با هیچ‌فردی تعارف نداریم.

رادان در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت نیز گفت:‌ این قرارگاه فعالیتش را از قبل شروع کرده بود. اما ما تغییراتی در آن ایجاد کردیم وبنا شد تا علاوه بر اجرای طرح‌های مقابله‌ای، اقدامات پیشگیرانه را هم انجام دهد. در واقع اقدامات پیشگیرانه باید سبب شود که اگر سارقی خواست دست به سرقت بزند یا به زحمت بیشتری افتاده یا اصلا موفق نشود. به عنوان مثال یکی از مواردی که در مرکز به روی آن کار می‌کنیم، ایمنی درها و قفل‌ها و … است.

جلسه با خودروسازان برای افزایش ایمنی خودروها
فرمانده فراجا درپاسخ به پرسش ایسنا درباره هماهنگی با خودروسازان و شهرداری‌ها برای ارتقا وضعیت ایمنی خودروها و معابر برای مقابله با سرقت نیز گفت:‌ در این مورد جلساتی داشتیم، در بحث خودروها صحبت داشتیم که بتوانند خودروها را ایمن‌تر کنند. من از خودروسازان تشکر می‌کنم، آنها هم اقداماتی را آغازکردند، اما کافی نیست.

رادان ادامه داد:‌ اما یک نکته مهم وجود دارد و اینکه صاحبان خودروها و مردم هم باید بتوانند از مال خودشان مراقبت کنند که این موارد را از طریق آگاهی بخشی و آموزش به مردم خواهیم گفت. در آینده نزدیک کلیپ‌هایی از جنس اطلاع‌رسانی به مردم و آموزش به آنان برای پیشگیری از سرقت ساخته و پخش خواهد شد.

این طرح به شکل همزمان در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و استان‌های اصفهان، البرز، فارس، فرماندهی غرب استان تهران، خوزستان و خراسان رضوی به اجرا درآمد. در تهران سردار حسین ساجدی‌نیا، سردار قاسم‌ رضایی، سردار محمد قنبری، سردار سعید منتظرالمهدی، سردار عباسعلی محمدیان و … نیز حضور داشته و فرمانده فراجا را همراهی کردند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است