کد خبر : 230162
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - 12:26
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

شاخص هوای اصفهان ۵۳ است/ ۷ منطقه در وضعیت پاک

شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیستم بهمن ماه براساس داده‌های ۱۴ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۵۳ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شد.‌

شاخص هوای اصفهان ۵۳ است/ ۷ منطقه در وضعیت پاک

به گزارش سایت خبری؛ مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه بیستم بهمن ماه بر اساس داده‌های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول ثبت شد.جمشید لقایی با اشاره به اینکه امروز ۲ ایستگاه پایش در دانشگاه صنعتی و میدان باهنر قطع است، افزود: شاخص هوا امروز در ۲ منطقه کردآباد و رهنان با میانگین ۵۳ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.‌

به نوشته مهر؛ وی اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه پایش میدان فیض با ۴۷، میدان انقلاب با ۴۵، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۳۸، خیابان فرشادی با ۳۵، سپاهان شهر با ۳۲، بلوار کاوه با ۲۷ و خیابان میرزا طاهر با ۲۰ AQI وضعیت پاک را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۶۸، استانداری با ۶۱ و بزرگراه خرازی با شاخص ۷۶ و رودکی با ۵۹ در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه خیابان پروین با ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد. همچنان ایستگاه باغ غدیر و خواجو قطع است.

امروز ایستگاه‌های پایش هوا در شاهین شهر با ۴۸ در وضعیت پاک و در مبارکه با ۶۱ و سجزی با ۵۳ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و مابقی ایستگاه‌ها در شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی‌شهر، زرین‌شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان نیز قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان، طی دو روز آینده در اکثر مناطق استان وزش باد به نسبت شدید تا شدید پیش‌بینی شده و در برخی مناطق از جمله غرب و شمال و جنوب استان احتمال بارش باران و برف وجود دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
امسال ۳۰۰ پروژه بزرگ عمرانی برای کلانشهر اصفهان پیش‌بینی شده است
امسال ۳۰۰ پروژه بزرگ عمرانی برای کلانشهر اصفهان پیش‌بینی شده است

شهردار اصفهان گفت: حدود ۳۰۰ پروژه بزرگ عمرانی برای شهر اصفهان در سال جاری پیش‌بینی شده که از این تعداد یکصد پروژه، شاخص است.

مردم ایران از اقدام سپاه حمایت می‌کنند
مردم ایران از اقدام سپاه حمایت می‌کنند

رییس شورای شهر اصفهان گفت: مظلومین منطقه که تحت ستم اسراییل به پشتوانه آمریکا هستند از این انتقام خوشحال هستند. مردم ایران از این حرکت حمایت می‌کنند و پشتیبان نیروهای مسلح هستند.

ناپایداری‌های جوی فردا در اصفهان آغاز می‌شود/افزایش ۲ درجه‌ای دما
ناپایداری‌های جوی فردا در اصفهان آغاز می‌شود/افزایش ۲ درجه‌ای دما

اصفهان -رئیس اداره پیش‌بینی وضع هوای استان اصفهان گفت: ورود سامانه ناپایدار از سمت جنوب استان از بعدازظهر دوشنبه شاهد ناپایداری خواهد بود که این شرایط تا اواسط روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است