کد خبر : 228915
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - 03:47
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

راه‌اندازی بی‌آرتی در اهواز از سال آینده عملیاتی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تلاش برای به استاندارد رساندن ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری اهواز گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای راه اندازی بی. آر. تی انجام شده و از ابتدای سال آینده اقدامات عملی آن آغاز خواهد شد.

راه‌اندازی بی‌آرتی در اهواز از سال آینده عملیاتی می‌شود

سید محمد علی پورموسوی در آیین رونمایی از اتوبوس‌های خریداری شده شهرداری اهواز اظهار کرد: در حال حاضر شهر اهواز در حوزه حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی کمبودهای زیادی دارد علاوه بر آن از سال‌های گذشته از تعداد اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی کم شده و جایگزین نشده اند.

وی افزود: علی رغم مشکلاتی که وجود داشت در سال جاری با کمک دولت خرید تعداد زیادی اتوبوس برای شهرداری اهواز به سرانجام رسید، با این حال ۱۲۹ اتوبوس خریداری شده قسمت کمی از نیازمندی اهواز را رفع می کند. برنامه ما این است که طی چند سال آینده تعداد اتوبوس های اهواز به حالت استاندارد برسد.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی کلانشهر اهواز ادامه داد: با توجه به بودجه شهرداری اهواز، در سال آینده نیز همین تعداد اتوبوس و حتی بیشتر هم خریداری خواهد شد، علاوه بر آن در تلاش هستیم بی. آر. تی که یک طرح محوری برای حمل و نقل عمومی اهواز است هم راه اندازی شود و در سال آینده تجهیزات و اتوبوس‌های مناسب آن نیز خریداری شوند.

وی تاکید کرد: ناوگان تاکسیرانی شهرداری اهواز نیز همانند اتوبوسرانی در شرایط خوبی نیست با این حال در تلاش هستیم با خریداری و نوسازی تعداد قابل توجهی تاکسی یک تحول در این حوزه نیز اتفاق افتد.

بنا بر اعلام شورای شهر اهواز، پورموسوی گفت: در حال حاضر با هماهنگی های انجام شده در تلاش هستیم ۳۰۰ دستگاه تاکسی شهری را خریداری کنیم که از این تعداد یکصد دستگاه توسط خود شهرداری و تعدادی نیز توسط بنیاد شهید برای تاکسی‌دارهای خانواده شهدا و ایثارگران خریداری خواهد شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است