امام جمعه اهواز: از ظرفیت نخبگان برای رفع مشکلات خوزستان استفاده شود

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت : راه برون رفت از مشکلات استان ایجاد اشتغال ، افزایش ظرفیت ها و استفاده از نخبه های جوان استان برای حل مشکلات اقتصادی است.

حجت الاسلام سیدمحمدنبی موسوی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر افزود: مسولان باید توجه داشته باشند کشاورزان به دنبال آب هستند و اگر آب مورد نیاز کشاورزان به خوبی تامین شود بسیاری از مشکلات اقتصادی استان هم حل خواهد شد.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه در خوزستان اگر ۲ اتفاق مهم بیفتد اشتغال ایجاد می‌شود گفت : باید ظرفیت های تولید و چرخ صنعت چند برابر شود ، در کنار خطوط تولیدی خطوط دیگری راه اندازی کنیم تا نیروهای بیشتری فعالیت کنند .

خطیب جمعه اهواز ادامه داد : امروز ما در حوزه های علمی ، تکنولوژی و خیلی از عرصه ها دیگر رتبه بالایی داریم ولی در مسایل اقتصادی ضعیف هستیم چون به خوبی در این حوزه عمل نکرده ایم.

وی افزود : باید واحدهای صنعتی را که برخی تعطیل و نیمه تعطیل هستند احیا کنیم و با یک تیم ویژه به دنبال این باشیم تا چرخ تولید و اقتصاد در استان به پیشرفت برسد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بابیان اینکه باید از نخبه ها در صنعت و تولید استفاده کرد ، خاطر نشان کرد : اگر در دنیا کشوری پیشرفت می‌کند علت آن اقتصاد مقاوتی است ، استفاده از کالاهای داخلی و تولید داخلی است ، بسیاری از محصولات ما کیفیت برتری نسبت به نمونه خارجی دارند که باید دولت تلاش کند کیفیت محصولات تولید داخل را افزایش دهد .

وی بابیان اینکه باید از ظرفیت های شهر اهواز و استان استفاده کرد ، افزود : در سایر شهرهای کشور وقتی خیابانی حفاری می‌شود ظرف یک روز اصلاح می شود ولی در اهواز و برخی شهرهای استان این چنین نیست ، مسئولین این حوزه باید تلاش کنند تا ما هم مثل سایر شهرها و استان‌ها باشیم.

خطیب جمعه اهواز ضمن تبریک ایام دهه فجر و فرارسیدن روز پدر و میلاد امام علی (ع) ، گفت : دشمنان و آمریکایی‌ها فکر نمی کردند انقلاب ایران به پیروزی برسد و ۴۴ سال است به انواع گوناگون به دنبال کارشکنی های کشور هستند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود : متاسفانه دهه ۹۰ در کشور ، دهه کم کاری برخی مسولان بود که باعث شد هشت سال عقب بیفتیم.

منبع: ایرنا