آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: پایان هفته جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث و بهره‌برداری از بزرگ ترین مجموعه نیروگاه خورشیدی کشور به میزان یک‌هزار مگاوات با حضور معاون رییس جمهور و معاون وزیر نیرو در اصفهان خواهیم بود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار کرد: پایان هفته جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث و بهره‌برداری از بزرگ ترین مجموعه نیروگاه خورشیدی کشور به میزان یک هزار مگاوات با حضور معاون رییس جمهور و معاون وزیر نیرو در اصفهان خواهیم بود.

به نوشته فارس؛ وی افزود: در کشور هدف‌گذاری ۴ هزار مگاواتی برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر انجام شده است و با این اقدام یک هزار مگاوات از این هدف‌گذاری ملی در استان اصفهان محقق خواهد شد.

نقش بیان کرد: امیدواریم در فاز نخست تا سال آینده ۳۰ درصد از این یک‌هزار مگاوات انرژی پاک را به شبکه سراسری انرژی برق بیاوریم و در فاصله سه ساله تمامی این میزان وارد مدار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: در استان اصفهان در پیک مصرف حدود هزار تا ۱۵۰۰ مگاوات به ویژه در فصل تابستان مصرف انرژی برق داریم، به مدار آمدن این میزان انرژی تجدیدپذیر می‌تواند کسری موجود را جبران و به جلوگیری از آلودگی هوا کمک کند.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه نیروگاه شهید منتظری تقریبا یک نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی است که معمولاً ۱۲۰۰ مگاوات آن بر مدار است تولید این میزان انرژی پاک می‌تواند جهت مرتفع کردن نیاز استان موثر باشد.

نقش بیان کرد: در حال حاضر تنها ۵۰ مگاوات انرژی خورشیدی در استان تولید می‌شود و با احداث و بهره‌برداری از یک‌هزار مگاوات انرژی خورشیدی جهش ۲۰ برابری این حوزه را با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی شاهد خواهیم بود.