باند خانوادگی قاچاق سلاح در اصفهان منهدم شد/ کشف ۲۷ اسلحه جنگی

فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام باند خانوادگی قاچاق سلاح به اصفهان خبر داد و گفت: از این سلاح‌ها در تجمعات و اغتشاشات اخیر هم به منظور پیشبُرد سیاست کشته‌سازی علیه مردم استفاده شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که دشمنان ملت بزرگ ایران در جهت ایجاد شکاف بین مردم و نظام و تزلزل در حوزه اجتماعی و امنیت جامعه دنبال می‌کنند، قاچاق سلاح به کشور ما است که افراد سودجو هم در این رابطه به دشمنان کمک و با فروش سلاح زمینه برهم زدن امنیت و آسیب زدن به مردم را فراهم می‌آورند.

به نوشته فارس؛ وی از برنامه مشترک پلیس و دستگاه قضایی استان اصفهان به منظور برخورد قاطع و سخت با حاملان، استفاده کنندگان، قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان سلاح گرم خبر داد و گفت: در همین رابطه مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان اصفهان موفق شدند با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از قاچاق محموله‌ای از سلاح غیر مجاز به استان اصفهان مطلع و موضوع را در دستور کار قرار دادند.

میرحیدری افزود: مأموران حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و آن را متوقف و ۲۷ قبضه اسلحه جنگی که به صورت کاملاً حرفه‌ای در این خودرو جاساز شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: در این عملیات ۴ عضو یک خانواده که این محموله را از استان‌های غربی کشور به اصفهان منتقل کرده بودند، دستگیر و به همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

وی با اشاره به کشف ۱۳۳ قبضه سلاح شکاری و جنگی طی دی ماه سال جاری، گفت: این سلاح‌ها هیچ کاربردی جز اذیت و آزار مردم ندارند و در تجمعات و اغتشاشات اخیر هم از این نوع سلاح‌ها به منظور پیشبُرد سیاست کشته‌سازی علیه مردم استفاده شد.

میرحیدری با بیان اینکه تصمیمات خوبی در زمینه تشدید مقابله با قاچاق سلاح در دستگاه قضایی استان اصفهان اتخاذ شده، اضافه کرد: در همین راستا طرح‌هایی هم در نقاط آلوده و کانون‌های جرم‌خیز اجرا می‌کنیم و در زمینه تشدید طرح مقابله با ورود سلاح به استان هم مأموران پلیس در ورودی‌های استان مستقر هستند و در این خصوص هماهنگی‌های خوبی با استان‌های همجوار داریم و با این اقدامات شاهد کاهش روند قاچاق سلاح به استان خواهیم بود.