کد خبر : 226292
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - 08:26
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استمرار هوای سرد و آلودگی تا پایان هفته در آسمان اصفهان

سرپرست مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: به دلیل استقرار جریانات پایدار تا پایان هفته، پایداری هوای سرد در طول روز، کاهش دما، غبار صبحگاهی و در مناطق مرکزی، صنعتی و کلان شهر اصفهان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

استمرار هوای سرد و آلودگی تا پایان هفته در آسمان اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ لیلا امینی سرپرست مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، به دلیل استقرار جریانات پایدار تا پایان هفته، پایداری هوای سرد در طول روز، کاهش دما، غبار صبحگاهی و در مناطق مرکزی، صنعتی و کلان شهر اصفهان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده دمای هوای تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۵ و کمینه فردا صبح صفر درجه و خور و بیابانک با ۱۲ درجه و چادگان با ۱۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

امینی بیان کرد: با توجه ‌به ماندگاری هوای سرد بر روی منطقه تا پایان هفته هشدار زرد صادر شده است، همچنین به علت سکون هوا و پایداری هوا، افزایش غلظت مواد آلاینده در سطح شهر اصفهان و مناطق صنعتی هشدار نارنجی صادر شده است.

سرپرست مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: آلودگی هوای اصفهان تا پایان هفته همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط:
ضاربان محیط‌بان شهرستان اردستان دستگیر شدند
ضاربان محیط‌بان شهرستان اردستان دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شکارچیان متخلف که با خودرو موجب آسیب شدید به یکی از محیط‌بانان شهرستان اردستان شده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سقف عمارت تاریخی باغ زرشک اصفهان فروریخت
سقف عمارت تاریخی باغ زرشک اصفهان فروریخت

سقف عمارت تاریخی باغ زرشک اصفهان فرو ریخت.

ماندگاری آلاینده‌ها در آسمان اصفهان تا هفته آینده/ هوا سرد می‌شود
ماندگاری آلاینده‌ها در آسمان اصفهان تا هفته آینده/ هوا سرد می‌شود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از استقرار جو پایدار از فردا تا اواسط هفته پیش رو و تداوم غبارآلودی و کاهش کیفیت هوا در مناطق مرکزی و صنعتی استان خبرداد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است