رئیس سازمان محیط‌زیست کشور:

ستاد ملی احیای گاوخونی تشکیل می‌شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تشکیل اولین ستاد ملی احیای تالاب گاوخونی را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی سلاجقه در حاشیه جلسه کارگروه آلودگی هوا در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه‌ سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای تالاب بین المللی گاوخونی اظهار داشت: پیگیر هستیم که اولین ستاد ملی احیای تالاب گاوخونی مصوب شود و این موضوع را با معاون اول رئیس جمهوری مطرح می‌کنیم و از طریق معاونت دریایی و تالاب‌های سازمان پیگیری خواهیم کرد.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: موضوع دوم حقابه تالاب گاوخونی است که وزارت نیرو مکلف است طبق سه حالت شرابط کم‌ابی، میان آبی و پر آبی که به ابن نهاد ارائه دادیم حقابه تالاب گاوخونی را تحویل دهد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: باید توجه داشت که متاسفانه تالاب‌های کشور اکنون به کانون‌های گردوغبار تبدیل شدند و سازمان در خود تالاب گاوخونی نیز عملیات احیایی خواهد داشت.

سلاجقه درخصوص تامین حقابه گاوخونی در سال آبی جاری نیز ابراز داشت: اگر قرار باشد امسال هر گونه آبی در زاینده رود جاری شود حتما به میزان همان آب باید به گاوخونی برسد و پیگیر این مهم هستیم.

وی همچنین در خصوص آخرین تصمیم‌ها برای گذر آزادراه اصفهان- شیراز از پارک ملی کلاه قاضی نیز گفت: این موضوع در دستور کار شورای عالی محیط زیست است و بزودی درمورد آن تصمیم گیری می‌شود.