کد خبر : 223966
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - 16:50
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

حسین مرعشی: اگر اگر به توصیه‌های مرحوم هاشمی عمل شده بود امروز شاهد این مقدار رویگردانی مردم از نظام نبودیم/ فوت آقای هاشمی «پر ابهام» است

نایب رئیس جبهه اصلاحات گفت: عجله و ابهام در روند قضایی این پرونده‌ها و برگزاری دادگاه در پشت درهای بسته موجب عدم اقناع افکار عمومی شده است و در نتیجه بخش بزرگی از مردم احساس می‌کنند عدالت رعایت نشده و ظلم صورت گرفته است.

حسین مرعشی: اگر  اگر به توصیه‌های مرحوم هاشمی عمل شده بود امروز شاهد این مقدار رویگردانی مردم از نظام نبودیم/ فوت آقای هاشمی «پر ابهام» است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجمع عمومی جبهه اصلاحات یک‌شنبه شب به ریاست حسین مرعشی نایب رئیس جبهه برگزار شد. در ابتدای جلسه مرعشی با توجه به تداوم اجرای احکام اعدام مرتبط با حوادث‌ اخیر، ابراز عقیده کرد: عجله و ابهام در روند قضایی این پرونده‌ها و برگزاری دادگاه در پشت درهای بسته موجب عدم اقناع افکار عمومی شده است و در نتیجه بخش بزرگی از مردم احساس می‌کنند عدالت رعایت نشده و ظلم صورت گرفته است.

وی از مسئولان قضایی سوال کرد چرا قانون آیین دادرسی، به خصوص حقوق متهم را به درستی رعایت نمی‌کنید و چرا اجازه ندادید متهمان در فرایند دادرسی از وکیل انتخابی برخوردار باشند و چرا این مقدار پنهان‌کاری و چرا این مقدار بی توجهی به نظرات صاحبنظران حقوقی و فقهی و چرا این مقدار عجله در گرفتن جان انسانها؟

وی در ادامه با اشاره به سومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی حامل ۱۷۵ انسان بیگناه که اغلب آنها شهروندان عزیز ایرانی بودند و ابراز تسلیت به بازماندگان آنها گفت چطور پس از سه سال هنوز هیچ حکمی در مورد عوامل این فاجعه صادر نشده است اما در موضوعی که متهمان آن شهروندان بی‌پناه هستند ظرف پنجاه روز حکم اعدام صادر و اجرا می‌شود؟ آیا نباید به معترضان به این مقدار تبعیض حق داد که بر سر مسئولان قضایی و مسئولان اداره کشور فریاد بزنند؟ مرعشی ادامه داد: بی‌گمان ضربه این تعلل سه ساله در دادرسی پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی به حیثیت نظام، از ضربه هر محاربه‌ای به امنیت بیشتر بوده است.

نایب رئیس جبهه اصلاحات افزود: در چنین شرایطی متأسفانه شاهد بازداشت روزنامه نگارانی هستیم که تلاش می‌کنند با انعکاس صدای بی‌پناهان، دست‌اندرکاران امور را هشیار کنند تا از تکرار خطاهای حاکمیتی خودداری کنند. وی این مطلب را با اشاره به بازداشت اخیر مهدی بیک خبرنگار اعتماد که با خانواده محکومان به اعدام مصاحبه کرده بود، بیان کرد.

مرعشی در ادامه سخنان خود به سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و با بیان ادعای «پر ابهام» بودن این واقعه، فقدان او را خسارت بزرگی برای کشور دانست.

وی افزود: اگر به توصیه‌های هاشمی در آخرین خطبه نماز جمعه او که در سال ۸۸ برگزار شد، عمل شده بود امروز شاهد این مقدار رویگردانی مردم از نظام نبودیم. وی مهمترین ویژگی هاشمی را درک درست او از وظایف حاکمیت در قبال کشور و مردم برشمرد و فقدان کارآمدی را مهمترین نقیصه مسئولان فعلی نظام دانست که موجب بیشترین بخش نارضایتی‌ها در جامعه شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که حاکمان با قبول مسئولیت خود در قبال وضع موجود از مردم عذرخواهی کرده و نشان دهند که با مشارکت جویی از مردم و نخبگان در صدد اصلاح رویه حکمرانی در جهت خواست و اراده مردم هستند. وی در پایان گفت: انجام گفتگوی ملی و استفاده از نظرات کارشناسان خبره و مدیران توانمند، تنها راه ایجاد امید و وفاق برای برون رفت از وضعیت نابسامان امروز کشور است.

در این جلسه گزارشی از التهابات سیاسی و رخدادهای سیستان و بلوچستان توسط یکی از اعضاء ارائه شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
رائفی‌پور: هر کسی که می‌خواهد عضو حزب ما شود باید جلوی دوربین قسم بخورد / جیبم بسته اما دهانم باز است
رائفی‌پور: هر کسی که می‌خواهد عضو حزب ما شود باید جلوی دوربین قسم بخورد / جیبم بسته اما دهانم باز است

دبیرکل جبهه صبح ایران گفت: برای عضویت در جبهه صبح ایران کسانی را قبول می‌کنیم که تعهدنامه ما را امضا کنند و جلوی دوربین بنشینند و سوگند بخورند. چنانچه آنهایی که خود را رقیب ما می‌دانند، تعهدنامه ما را امضا کنند، احتمال آنکه کاندیدای آنها در لیست ما هم حضور داشته باشد، وجود دارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز: تخریب نظام، کاری شیطانی است
عضو جامعه روحانیت مبارز: تخریب نظام، کاری شیطانی است

فعال اصولگرا مدعی شد: ممکن است ضعف‌هایی هم وجود داشته باشد اما نباید سیاه‌نمایی صورت گیرد. باید نقاط مثبت دیده شود تا مردم امیدوار شوند. من باور دارم که تخریب، کاری شیطانی است و نباید انجام شو؛ باید به اصل نظام توجه کرد و همه بدانند تقویت اصل نظام بسته به حضور بالای مردم پای صندوق‌های رای است.

فرمانده سپاه: دشمن برای برهنگی در کشور برنامه‌ریزی کرده است
فرمانده سپاه: دشمن برای برهنگی در کشور برنامه‌ریزی کرده است

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: متاسفانه عده‌ای نامشان را خاکستری گذاشته اند، در حالی که دشمن آنها را مردد کرده است و شاید نگاهشان متفاوت باشد اما اصول را قبول دارند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است