کد خبر : 222840
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - 15:30
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

ادعای وزیر علوم: در اعتراضات اخیر خون از دماغ دانشجویان نیامد

وزیر علوم خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: تجربه خود در ارتباط با مدیریت اعتراضات اخیر را مکتوب کنید. در این بازه زمانی، خون از دماغ دانشجویان نیامد و شما توانستید نمره خوبی کسب کنید.

ادعای وزیر علوم: در اعتراضات اخیر خون از دماغ دانشجویان نیامد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشور که با موضوع بررسی مسائل مختلف آموزش عالی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی در حال برگزاری است، ضمن تشکر از تلاش رؤسا در این ترم تحصیلی، گفت: شما در این ترم تحصیلی نشان دادید که شخصیت‌های روز تنگ هستید و می‌توان روی شما حساب کرد. شما در این دوران به خوبی فرزندان ما را حفظ کردید و فضای امنی در خوابگاه‌ها برای آن‌ها فراهم کردید.

به نوشته مهر، وی افزود: شما با سعه صدر و حلمی که به خرج دادید، نشان دادید محیط دانشگاه متفاوت از فرهنگ عمومی جامعه است. در فرهنگ دانشگاهی مطالبه گری و پرسشگری ارزش است و نشان دادید که در سوال و مطالبه سعه صدر داشتید.

وزیر علوم با بیان اینکه ما این جلسات فصلی را برگزار خواهیم کرد، در این جلسات جدا از هم‌اندیشی و هم‌فکری، وقتی رؤسای مختلف دانشگاه‌ها پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کنار هم قرار می‌گیرند، رفاقت‌ها و همکاری‌ها شکل می‌گیرد.

زلفی گل خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری گفت: باید از یکدیگر کسب تجربه کنید و در انتقال تجربیات سخاوت داشته باشید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ضرورت استفاده از ظرفیت پذیرش تقاضامحور دانشجو تاکید کرد و گفت: باید از تجربیات یزد، هرمزگان، دانشگاه سهند و… در ارتباط با صنایع استفاده کرد. بپرسید صنایع چه دانشجویانی نیاز دارند و به سازمان سنجش اعلام کنید و با این شرایط متقاضی چند برابر ظرفیت، پذیرش کنید. دانشگاه‌های بزرگ ما هم می‌توانند تا دیر نشده از این ظرفیت، مثل دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه برگزاری فصل امتحانات هستیم، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد به راستی که شما رؤسای دانشگاه‌ها در حوزه آموزشی بسیار خوب عمل کرده‌اید. امیدواریم این تجربه را به نسل بعد منتقل کنید و تجربه‌های خود را مکتوب کنید.

زلفی‌گل گفت: من از شما می‌خواهم که تجربه خود در ارتباط با مدیریت اعتراضات اخیر را مکتوب کنید. در این بازه زمانی، خون از دماغ دانشجویان نیامد و شما توانستید نمره خوبی کسب کنید.

اخبار مرتبط:
جلیلی، زاکانی، قاضی‌زاده و قالیباف اپوزیسیون دولت رئیسی بودند؟
جلیلی، زاکانی، قاضی‌زاده و قالیباف اپوزیسیون دولت رئیسی بودند؟

آقایان سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مناظره دیشب چنان نسبت به وضع موجود انتقاد کردند که اگر کسی انها را نشناسد، تصور می‌کند همین امروز وارد سپهر سیاسی ایران شده یا دستکم از جناح اپوزیسیون دولت در انتخابات شرکت کرده‌اند.

صندلی‌های مناظره دیشب صداوسیما، کپی از کار درآمد
صندلی‌های مناظره دیشب صداوسیما، کپی از کار درآمد

نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته در اولین مناظره تلویزیونی با محوریت موضوعات اقتصادی دیدگاه ها و برنامه هایشان را تشریح کردند.

ظریف، همراه پِزشکیان است
ظریف، همراه پِزشکیان است

وزیرخارجه دولت یازدهم و دوازدهم امروز پزشکیان را در میزگرد سیاسی همراهی می کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است