کد خبر : 222692
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - 21:04
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

در بارندگی پیش رو حتی یک نفر هم نباید آسیب ببیند / لزوم فعالیت گروه‌های جهادی در بحران‌ها

استاندار خوزستان بر تکمیل آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان به منظور مقابله با سیل تاکید کرد و گفت: باید توان استان خوزستان برای پیشگیری از سیل با استفاده از گروه‌های ناظر در شهرستان‌ها سنجیده شود.

در بارندگی پیش رو حتی یک نفر هم نباید آسیب ببیند / لزوم فعالیت گروه‌های جهادی در بحران‌ها

علی اکبر حسینی محراب در نشست ستاد مدیریت بحران استان خوزستان برنامه‌های کوتاه‌مدت‌، میان‌مدت و بلندمدتی که می‌توان در راستای مقابله با وقوع سیل انجام داد را مطرح کرد.

حسینی محراب همچنین بر تکمیل آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان خوزستان تاکید کرد و افزود: در جلسات آتی به طرح‌های مطالعاتی که در این زمینه‌ انجام شده است؛ پرداخته خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت بسیج امکانات جهت مانور پیشگیری و مقابله با سیل گفت: باید توان استان خوزستان برای پیشگیری از سیل با استفاده از گروه‌های ناظر در شهرستان‌ها سنجیده شود.

استاندار خوزستان افزود: روستاییان، عشایر و همه افرادی که ممکن است با وقوع سیل دچار خسارت احتمالی شوند از حضور در مناطق پرخطر پرهیز کنند.

حسینی محراب ادامه داد: در روزهای آینده از رفتن به دریا جلوگیری شود؛ حتی یک نفر هم نباید آسیب ببیند.

وی با اشاره به فعال‌سازی گروه‌های جهادی تصریح کرد: از توان گروه‌های جهادی حتی قبل از بحران‌ها استفاده شود.

استاندار خوزستان در پایان با اشاره به اینکه راهداری پایش مستمر مسیرها را انجام دهد؛ گفت: مسیرهای اصلی و فرعی تحت هیچ عنوان نباید قطع شود و ترددها باید به صورت مداوم برقرار باشد.

لازم به ذکر است؛ با توجه به هشدار سطح قرمز بارندگی در خوزستان، تمامی مرخصی‌ها و ماموریت‌های مدیران مرتبط با بحران از شامگاه سه‌شنبه لغو شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است