کد خبر : 222483
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - 23:10
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ورود سامانه بارشی از مناطق جنوبی و غربی اصفهان

هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد که با آغاز بارش‌ها در سه روز پایانی هفته جاری ، از آلودگی هوای مرکز این استان کاسته شود.

ورود سامانه بارشی از مناطق جنوبی و غربی اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ از ابتدای هفته جاری تاکنون کیفیت هوای اصفهان در شرایط ناسالم برای عموم قرار داشت و بنابر پیش بینی هواشناسی اصفهان، این وضعیت در پایان هفته با آغاز بارش‌ها بهبود خواهد یافت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان از بارش باران و برف (در مناطق سردسیر و کوهستانی) از عصر روز چهارشنبه تا جمعه این هفته به دنبال ورود یک سامانه بارشی از مناطق جنوبی و غربی استان خبر داد.

محمدرضا رفیعی افزود: این بارش‌ها ابتدا در مناطق غرب و جنوب و ارتفاعات شمال غرب استان آغاز خواهد شد و به تدریج سایر مناطق استان را فرا می‌گیرد.

وی اظهار داشت: کولاک برف در گردنه ها ، کاهش دید و مه آلودگی ، وزش باد موقتی و کاهش دما برای سه روز پایانی هفته پیش بینی شده است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال و کاهش دید در راه‌ها از رانندگان درخواست کرد که توصیه‌های هواشناسی مبنی بر رعیات احتیاط در این شرایط جوی را جدی بگیرند.

وی همچنین به اجتناب از هرگونه کوهنوردی و صعود به قله‌ها، استفاده از امکانات و وسایل ایمنی در خودروها، جمع آوری دام‌ها در مراتع و مناطق کوهستانی، آمادگی ارگان‌های امدادی برای کاهش خطرات احتمالی، مدیریت حامل انرژی ، کنترل دما گلخانه‌ها و مراغداری‌ها توصیه کرد.

رفیعی یادآور شد: دمای هوا در مدت ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق بین۱ تا ۲ درجه، افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط:
صید ماهی در دریاچه سد زاینده‌رود ممنوع اعلام شد
صید ماهی در دریاچه سد زاینده‌رود ممنوع اعلام شد

رئيس اداره حفاظت محیط زیست چادگان گفت: با شروع تخم‌ریزی ماهیان، صید ماهی در دریاچه زاینده‌رود ممنوع است.

۳۸۰۰ معلم کلاس ابتدایی در اصفهان ارزیابی می‌شوند
۳۸۰۰ معلم کلاس ابتدایی در اصفهان ارزیابی می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال جاری بیش از ۳۸۰۰ نفر ارزیابی خواهند شد تا به‌عنوان معلم وارد کلاس درس شوند.

کمربندی جنوب غرب اصفهان و پل زیرگذر آبنیل در حال تکمیل است
کمربندی جنوب غرب اصفهان و پل زیرگذر آبنیل در حال تکمیل است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: عملیات اجرایی پروژه تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل به طول ۵ کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد در دست اجرا است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است