کد خبر : 222149
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - 15:44
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

وضعیت قرمز هوای اصفهان برای چهارمین روز متوالی

هوای اصفهان از روز جمعه تاکنون در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار دارد.

وضعیت قرمز هوای اصفهان برای چهارمین روز متوالی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ میانگین کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ایستگاه‌های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI) در ۲۴ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز (دوشنبه، ۱۲ دی‌ماه) عدد ۱۵۸ و ناسالم برای عموم را نشان می‌دهد.

به نوشته ایسنا؛ لیلا امینی، سرپرست مرکز پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز چهارشنبه بر روی استان است. بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق به‌صورت صاف تا کمی ابری، گاهی وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از اواسط روز چهارشنبه تا اواسط روز جمعه، ورود سامانه ناپایدار به منطقه باعث بارش برف و باران، مه آلودگی، کاهش دید و کولاک برف در گردنه‌ها و لغزندگی در جاده‌ها خواهد شد.

سرپرست مرکز پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان با اشاره به اینکه این سامانه در مناطق غرب و جنوب استان فعالیت بیشتری دارد و اوج فعالیت آن در روز پنجشنبه خواهد بود، از صدور هشدار نارنجی برای مناطق غرب و جنوب استان در روز پنجشنبه خبر داد.

وی با بیان اینکه این سامانه روز پنجشنبه در مرکز استان و شهر اصفهان هم فعال است، خاطرنشان کرد: با فعالیت این سامانه شاهد بارش باران و برف در ارتفاعات خواهیم بود. همچنین با فعالیت این سامانه، آلودگی هوا از بین می‌رود.

اخبار مرتبط:
صید ماهی در دریاچه سد زاینده‌رود ممنوع اعلام شد
صید ماهی در دریاچه سد زاینده‌رود ممنوع اعلام شد

رئيس اداره حفاظت محیط زیست چادگان گفت: با شروع تخم‌ریزی ماهیان، صید ماهی در دریاچه زاینده‌رود ممنوع است.

۳۸۰۰ معلم کلاس ابتدایی در اصفهان ارزیابی می‌شوند
۳۸۰۰ معلم کلاس ابتدایی در اصفهان ارزیابی می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال جاری بیش از ۳۸۰۰ نفر ارزیابی خواهند شد تا به‌عنوان معلم وارد کلاس درس شوند.

کمربندی جنوب غرب اصفهان و پل زیرگذر آبنیل در حال تکمیل است
کمربندی جنوب غرب اصفهان و پل زیرگذر آبنیل در حال تکمیل است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: عملیات اجرایی پروژه تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل به طول ۵ کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد در دست اجرا است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است