کد خبر : 221311
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - 19:19
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

منواُکسیدکربن جان ۱۳ اصفهانی را گرفت

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان گفت: ۲۵۲ نفر در این استان در سالجاری بر اثر استنشاق گاز منواُکسیدکربن، مسموم شدند و ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

منواُکسیدکربن جان ۱۳ اصفهانی را گرفت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی روز پنجشنبه به نقل از دکتر فرهاد حیدری افزود: میزان موارد مسمومیت با گاز منواُکسیدکربن در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است.

به نوشته ایرنا؛ سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان اظهار داشت: در این مدت از مجموع حوادث رانندگی منجر به جرح در این استان ۴۳ هزار و ۶۴۲ مورد در مناطق شهری و ۱۸ هزار و ۲۸۵ مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است.

وی اضافه کرد: بالگرد امدادی اورژانس از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۵۳ بار به ماموریت اعزام و ۷۷ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد.

حیدری افزود: امداد هوایی اورژانس استان اصفهان در مدت مشابه سال گذشته، در ۲۷ ماموریت امدادی، ۳۴ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرده است که از افزایش ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان حکایت دارد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی این استان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، به ۲۱۹ هزار و ۷۴۶ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها ۱۵۷ هزار و ۸۲۰ مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و ۶۱ هزار و ۹۲۷ مورد حوادث رانندگی بوده است.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با بیان اینکه اظهار داشت: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از ۱۶۱ پایگاه امدادی شامل ۸۱ پایگاه شهری، ۷۹ پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی و ۵ اتاق فرمان برخوردار است.

مُنواُکسیدکربن، گازی بی‌رنگ و بی‌بوست که “قاتل نامرئی” هم خوانده می شود، عمده‌ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط‌های دربسته و فاقد اکسیژن، تولید گاز مُنواُکسید کربن امکان‌پذیر است.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است