معاون وزیر تعاون:تلاش دشمن برای اختلال در چرخه صنعت ایران بی ثمر است

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دشمنان در تلاش هستند چرخه صنعت ایران را دچار خدشه کرده و به اقتصاد ایران ضربه بزنند اما تلاش آنها بی ثمر است.

علی‌ حسین رعیتی‌ فرد روز سه شنبه در همایش جهاد تبیین در جامعه کار و تولید با موضوع فرصت ها، راهبردها و راهکارها در شرکت لوله سازی اهواز بیان کرد: امروز دشمن تلاش دارد که ایران را در فضای مجازی به گونه ای دیگر نشان دهد و با دروغ پردازی که می کند ایران را دچار اختلال کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز جنگ مستکبران عالم با مستضعفان است ادامه داد: بیش از ۶۰ میلیون نفر در کشور گوشی هوشمند دارند که همواره مورد هجمه دشمن هستند؛ دشمنان انقلاب اسلامی همچون ۱۴۰۰ سال پیش، جنگ احزاب ها را راه اندازی کرده اند و تلاش دارند فقر و ناتوانی را در ایران جلوه دهند.

رعیتی فرد ادامه داد: مشخص است که دشمن هنوز مردم ایران را نشناخته که می خواهد از جایگاه زن برای خدشه دار کردن نظام و کشور استفاده کند.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این جنگ رسانه ای و اقتصادی باید تلاش کنیم که حیله دشمن را به خود او بازگردانیم؛ امروز دشمن از ایران قوی می ترسد و تلاش دارد که کشور را تجزیه کند، وی بیان کرد: دشمن تلاش می کند که از کمبودها سوء استفاده کند اما تلاش تیم اقتصادی دولت سیزدهم بر این است که این مشکلات را کم کند.

وی افزود: دولت سیزدهم تلاش دارد که دردهای مردم را بشنود و برای برطرف کردن آنها عمل کند؛ در دوره ای دولت خود را جدا از مردم می دانست و ضربه های زیادی به ایران وارد شد.

رعیتی فرد با بیان اینکه در حوزه امنیت شغلی دغدغه ها را بررسی کرده ایم گفت:در شهریور سال ۱۴۰۰ میزان تعدیل نیرو ۲۴۰ هزار نفر بوده این در حالی است که در شهریور امسال با وجود افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران، تعدیل نیرو به ۱۷۴ هزار نفر کاهش یافته است که این آمار نشان می دهد بازار کشور تحرک خوبی دارد .

وی گبیان کرد:دشمنان بسیار تلاش می کنند تا در جامعه کارگری فتنه وارد کنند اما از کارگران خواستاریم با وقت شناسی و نوع مطالبه گری در این شرایط حساس مواظب دسیسه های دشمنان باشند و در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان نیز در این همایش بیان کرد: خوزستان متعلق به همه کشور است و اگر مسوولان کشوری خوزستان را بشناسند هر هفته در این استان حضور خواهند داست.

آقا رضا فتوحی با بیان اینکه خوزستان قطب صنعت کشور است و امنیت اقتصادی کشور را با خوزستان می توان تامین کرد گفت: دولت سیزدهم دلسوزانه و مقتدرانه کار می کند و هیچ دولتی به اندازه این دولت انگیزه کار و فعالیت در این استان نداشته است؛ البته از برخی وزرا مثل نفت و کشاورزی گله مند هستیم؛ با توجه به ظرفیت های بسیار خوب خوزستان در حوزه نفت و کشاورزی این افراد باید هر ماه برنامه های مختلف در خوزستان داشته باشند.
وی ادامه داد: ۵۵ هزار شغل در یک سال گذشته در خوزستان ایجاد شده است و ۸۰ درصد این افراد بیمه هستند.

فتوحی با اشاره به اینکه در جهاد تبیین باید بتوانیم با کشورهای مستکبر جهان رقابت و مقابله کنیم گفت: در حوزه اشتغال باید جدی تر کار کنیم؛ خوزستان باید پایتخت اقتصادی کشور باشد چرا که خوزستان متعلق به همه ایرانیان است.

معاون روابط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه به منظور حضور در همایش جهاد تبیین جامعه کار و کارگری خوزستان و بازدید از شرکت های تولیدی همچون فولاد اکسین و برخی شرکت های تولیدی در شهرستان ماهشهر به مدت ۲ روز به خوزستان سفر کرده است.

منبع: ایرنا