کد خبر : 214635
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - 02:12
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

با احداث نیروگاه کارون، کشور در تولید برق به خودکفایی می‌رسد

استاندار خوزستان گفت: با احداث نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی کارون، کشور در تولید برق از انرژی هسته ای به خودکفایی می رسد.

با احداث نیروگاه کارون، کشور در تولید برق به خودکفایی می‌رسد

صادق خلیلیان امروز شنبه در حاشیه عملیات احداث نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی «کارون» با حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران، با بیان اینکه خوزستان به عنوان قطب تولید انرژی کشور مطرح است، اظهار کرد: تولید ۳۰۰ مگاوات برق از انرژی هسته ای از امروز در خوزستان کلید خورد و این میزان تولید برق مرحله به مرحله با اجرای فازهای بعدی افزایش می یابد.

وی افزود: مرحله اول طرح تولید برق از انرژی هسته ای در خوزستان طی ۷ سال اجرایی خواهد شود و بعد از دهه ها انتظار که قرار بود فرانسوی ها برای خوزستان برق هسته ای تولید کنند و از پیش از انقلاب مانده بود، اکنون توسط نیروهای متخصص داخلی شاهد تحقق آن هستیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه امروز عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی «کارون» در دارخوین آغاز شد، گفت: به امید خدا خوزستان به عنوان قطب تولید انرژی، نیازهای استان و کشور را تامین خواهد کرد و امیدواریم پس از این صادرات برق و ارز آوری داشته باشیم.

خلیلیان عنوان کرد: گسترش صنایع تولید کننده انرژی در خوزستان باعث می شود تا صنایع جانبی آن ها نیز رشد و گسترش داشته باشند و باعث ایجاد اشتغال شوند.

وی افزود: بخش عمده ای از این نیروگاه با استفاده از ظرفیت های داخلی و برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد شد. با احداث این نیروگاه کشور در تولید برق از انرژی هسته ای به خودکفایی می رسد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

مسئولیت اجتماعی فولاد خوزستان از جاده قلعه چنعان گذشت
مسئولیت اجتماعی فولاد خوزستان از جاده قلعه چنعان گذشت

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است