کد خبر : 213205
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - 20:31
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

تاکید مخبر بر ارائه طرح های کلیدی و راهگشا برای حل مشکلات مردم

معاون اول رئیس جمهور بعدازظهر امروز (دوشنبه) در جلسه ای با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان به بررسی مسائل و مشکلات این استان پرداخت.

تاکید مخبر بر ارائه طرح های کلیدی و راهگشا برای حل مشکلات مردم

محمد مخبر در این جلسه استان خوزستان را استانی پراهمیت و با کارکرد ملی توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با وجود ظرفیت های متعدد و گسترده در بخش های مختلف نباید از مشکلاتی نظیر بیکاری و فقر رنج ببرد.

معاون اول رییس جمهور در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر کشور و تلاش گسترده دشمنان برای ضربه زدن به ایران گفت: حمایت های غرب از اتفاقات اخیر در کشور در طول تاریخ بی سابقه است.

وی اقتصاد دریامحور را از مزیت های کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: ایران از ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل برخوردار است و ۴۰۰ کیلومتر به اقیانوس دسترسی دارد که با اتکا به این ظرفیت ها می توان در کشور تحول ایجاد کرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایجاد فرصت های جدید اشتغال برای این استان ضرورت جدی دارد، افزود: برنامه دولت برای ایجاد شهرهای پتروشیمیایی و شهرهای مولد کشاورزی می تواند ظرفیت های اشتغالزایی را در این استان افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات اصلی استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست، از نمایندگان استان خواست چند پیشنهاد کلیدی و راهگشا را برای ایجاد تحول جدی در استان خوزستان طراحی کنند تا این پیشنهادات در دستور کار دولت قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه از استان خوزستان بعنوان محور امنیت غذایی ایران یاد کرد و از برنامه این وزارتخانه برای پیگیری و حل مشکلات کشاورزان در کشور خبر داد.

در این جلسه که معاون پارلمانی رییس جمهور نیز حضور داشت، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص چالش های اصلی استان در خصوص آلودگی و مشکلات زیست محیطی، خشکسالی و تنش آبی، حاشیه نشینی، بیکاری، زیرساخت های آب و فاضلاب، کشاورزی، مناطق آزاد و شرکت های نفتی پرداختند و پیشنهاداتی را برای رفع چالش ها و توسعه استان ارائه کردند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است