معاون وزیر آموزش و پرورش:

مدارس دولتی به افراد بدون صلاحیت واگذار نمی شود

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: تمایلی نداریم مدارس غیر دولتی را به افرادی که صلاحیت مدرسه داشتن ندارند تحویل بدهیم.

احمد محمود زاده در گردهمایی موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی خوزستان در محل تالار امام رضا (ع) اهواز بیان کرد: در وزارت آموزش و پرورش سیاست گذاری شده که مدرسه به افرادی واگذار شود که صلاحیت حرفه ای سخت ابزاری و نرم ابزاری داشته باشند.

وی گفت: تمامی برنامه هایی که در مدارس دولتی انجام می شود باید در مدارس غیر دولتی نیز انجام شود.

محمود زاده با بیان اینکه کنکور سنجش اشتباهی برای ارزیابی آموزش و پرورش است ادامه داد: یک مدرسه زمانی موفق است که بتواند دانش آموز المپیادی پرورش دهد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۹۰ تصویب شد و انتظار داشتیم که تا به امروز به درستی اجرا شود چرا که نسخه شفا بخش آموزش و پرورش است اما متاسفانه کار اساسی در این خصوص انجام نشده و تنها به ۱۰ درصد آن توجه شده است.

وی افزود: یکی از مواردی که در این سند بسیار به آن پرداخته موضوع نیروی انسانی است که مشخص کرده جذب و نگه داشت نیروی انسانی چگونه انجام شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی کشور افزود: ۱۳۴ راهکار در این سند قید شده که از این تعداد ۱۲۱ راهکار مربوط به نیروی انسانی است که چگونه یک نیروی انسانی در سیستم آموزش و پرورش جذب، آموزش و پرورش داده شود و چگونه نگه داشته شود.

وی گفت:در بجث محتوای آموزشی نیز باید به سمتی برویم که مطابق سند تحول باشد، به گونه ای که مهارت‌های زندگی و کسب و کار به دانش آموزان آموزش داده شود و محتوای کتاب های فعلی بهبود یابد.

محمود زاده ادامه داد: کار رتبه بندی مدارس نیز در حال انجام است تا اولیای دانش آموزان و معلم ها بدانند که دانش آموز در چه مدرسه ای با چه رتبه ای در حال تحصیل است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: طبق سند تحول بنیادین آموزش به دانش آموزان باید در حوزه های اعتقادی ، علمی ، بسیج وشجاع و کار آفرین انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید در کلاس های درس به درستی تربیت شوند افزود: آینده جمهوری اسلامی توسط دانش آموزانی که امروز در کلاس درس آموزش می بینند ساخته می شود.

محمود زاده بیان کرد: ۱۰ درصد از دانش آموزان خوزستان در مدارس غیر دولتی هستند و باید این مدارس به گونه ای رشد کنند که اولیا برای تحصیل فرزندان خود در این مدارس ترغیب شوند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در ادامه با بیان اینکه دشمن از تسلط ایران در منطقه آشفته است اظهار داشت: دشمن خواهان عزت و استقلال ایران نیست و از قوی شدن ایران ترس دارد به همین دلیل تصویری سیاه و تاریک از جمهوری اسلامی ارائه داده و تصویر سازی آرمانی از کشور های دیگر انجام می دهد.

محمود زاده افزود: آموزش و پرورش و به ویژه معلم ها نقش مرجعیت در آگاهی بخشی را در این امور باید ایفا کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:مردم به انقلاب ، اسلام و ایران علاقه مند هستند و نارضایتی آنها از مسئولانی است که عملکرد خوبی نداشته اند .
محمود زاده در خاتمه با اشاره به اینکه مراکز مجازغیر دولتی سایر دستگاه ها باید زیر نظر آموزش و پرورش قرار گیرند بیان کرد: به دنبال این هستیم که این اتفاق بیفتد و در حال تدوین قوانینی جدیدی برای مدارس غیر دولتی و هیات امنایی هستیم.

منبع: ایرنا